امیر خواجه فرد: هواپیمای جنگنده کوثر در حال تجهیز به سلاح‌های روز دنیاست

کد خبر: 1240026

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح از طراحی و تولید یک رادار خاص برای جنگنده کوثر خبر داد.

امیر خواجه فرد: هواپیمای جنگنده کوثر در حال تجهیز به سلاح‌های روز دنیاست

به نقل از وزارت دفاع، امیر سرتیپ خواجه‌فرد رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، اظهار داشت: ما در این چهل سال یک فرایند پیچیده‌ای را سپری کرده‌ایم و در این مدت هیچ پرنده‌ای در زمینه گلوگاهی فنآوری زمین‌گیر نبوده و تمام پرنده‌ها تعمیر و اورهال شده‌اند.

وی افزود: تقریبا بعد از جنگ حدود ۱۵ سال بنیاد دانشی محصولات را استخراج کردیم؛ زیرا برخی از این شرکت های بین المللی به ما سرویس نمی‌دادند و نمی‌دهند؛ از این رو برای ارتقاء و ساماندهی این پرنده‌ها نیازمند استخراج فناوری آنها بودیم و اکنون با کمک دانش و فناوری به دست آمده در حال دستیابی به محصولات جدید با  فناوری‌های جدید هستیم.

رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: در حوزه بالگردی بیش از ۱۵ نوع تنوع بالگرد وجود دارد و این بالگردها همواره باید عملیاتی باشند. همین کمیت نیز در حوزه هواپیما وجود دارد، در نیروی هوایی کشورمان ۱۵ نوع هواپیما وجود دارد که در زمان جنگ ۳ نوع هواپیما داشتیم اما امروز ۹ نوع به این جنگنده‌ها از جمله جنگنده‌های شرقی و اروپایی اضافه شده است.

امیر خواجه فرد تصریح کرد: در زمان جنگ بمب‌ها و موشک‌های ما نقطه زن نبودند، اما امروز تمام بمب‌ها و موشک‌های نصب شده بر روی جنگنده‌ها نقطه زن و لیزری هستند.

وی ادامه داد: وقتی در صنعت هوایی یک کارهای‌تک انجام می‌شود یعنی این صنعت در همه حوزه‌ها فعال است و صنعت دفاعی یک صنعت سرآمد است و جوابگوی همه صنایع است.

خواجه فرد با اشاره به وضعیت قاهر ۳۱۳ بیان داشت: پروژه قاهر در دو ورژن هواپیمای بدون سرنشین در حال ساخت است که یکی از آنها به زودی رونمایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: ما از این پروژه محصول میان راهی استخراج کردیم، که اهمیت بسیار زیادی دارد و ما قاعدتا باید از این محصول تحقیقاتی در جهت توسعه فناوری استفاده می‌کردیم، اما همین محصول میانراهی یک مشتری در نیروهای مسلح با کاربرد بسیار ویژه پیدا کرد که در آینده آن را می‌بینیم.

رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع ادامه داد: هواپیمای ترابری سیمرغ حدود ۴ تا ۶ تن و ترابری است و قرار بود قبل انقلاب چنین هواپیمایی با چنین مقیاسی خریداری شود اما امروز به ساخت آن رسیده‌ایم و همچنین هواپیمای یاسین در آینده به پرواز در خواهد آمد و هواپیمای جنگنده کوثر نیز در حال تجهیز به سلاح‌های روز دنیاست./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها