یادداشتی از سعید آجورلو

مصداق تفکر انحرافی

کد خبر: 1254489

اظهارات تفرقه‌آمیز یکی از میهمانان صداوسیما با عبارت «این مملکت مال حزب‌اللهی‌ها است» واکنش‌های فراوانی را برانگیخت.

مصداق تفکر انحرافی

گروه سیاست سایت فردا - اظهارات تفرقه‌آمیز یکی از میهمانان صداوسیما با عبارت «این مملکت مال حزب‌اللهی‌ها است» واکنش‌های فراوانی را برانگیخت.

در این رابطه سعید آجورلو، مدیرمسئول صبح نو در سرمقاله این روزنامه نوشته: آنچه خانم معصومی در یک برنامه تلویزیونی به زبان آورد، خلاف فلسفه سیاسی انقلاب اسلامی، گفتار و ادبیات رهبری و اتفاقا جفا به انقلابی‌ها و به تعبیری حزب‌اللهی‌ها و در شرایط خاص اجتماعی ایران و در بافتار تحولات جهانی، مصداق یک تفکر و جریان انحرافی است.

آیا حزب‌اللهی‌های عزیزی چون حاج قاسم و شهدایی چون همت، باکری، خرازی و زین‌الدین، ادعایی مثل خانم معصومی داشتند که مملکت مال آنهاست و بقیه حق حرف‌زدن ندارند؟ یا اینکه اتفاقا برعکس، جان‌شان را کف دست گرفتند و در راه مردم و کشور از جوانی و شیرینی حیات گذشتند؟

این تفکر انحرافی است؛ چراکه بزرگ‌ترین جفا را روانه حزب‌اللهی‌ها می‌کند و با جا زدن یک تفکر بی‌سر و ته و بی‌بنیاد به‌جای تفکر انقلابی، فضا را برای تاختن به انقلابیون واقعی مهیا می‌کند؟

انحرافی است؛ از آن جهت که برخلاف تعریف موسع امام (ره) و رهبری از امت حزب‌الله و نگاه مبتنی بر جذب حداکثری رهبر انقلاب ، این دایره را کوچک، تنگ و محدود  و خصم و غیر ایجاد می‌کند.

این تفکر انحرافی است؛ چراکه در زمانه رعایت و ملاحظه جانب سرمایه اجتماعی، ویروس دوقطبی‌سازی به میان جامعه می‌آورد و تلاش‌هایی را که برای امیدآفرینی و تفاهم اجتماعی صورت می‌گیرد، به چالش می‌کشد.

جریانی که اجازه نمی‌دهد سیاست داخلی ایران شامل گروه‌ها و طیف‌های مختلف حول آرمان فلسطین گفت‌وگو کنند، خطرناک و انحرافی است؛ چراکه یک سیاست داخلی منسجم، سیاست خارجی قوی‌تری تولید می‌کند.

جریان انقلاب برای مقابله با این تفکر و جریان انحرافی لحظه‌ای نباید تردید کند؛ چراکه سکوت و بی‌طرفی موجب ارسال سیگنال اشتباه به جامعه خواهد شد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها