شاهچراغی:‌ دخالت در انتخابات خط قرمز وزارت کشور است

کد خبر: 1261864

شاهچراغی گفت: هرگونه دخالت در امر انتخابات خط قرمز وزارت کشور است و هیچ کس اجازه دخالت در این روند را ندارد.

شاهچراغی:‌ دخالت در انتخابات خط قرمز وزارت کشور است

آموزش چهارمین گروه از فرمانداران و دبیران و روسای کمیته های آموزش و پژوهش و فناوری اطلاعات ستادهای انتخابات استان ها صبح چهارشنبه با سخنان " سید محمد تقی شاهچراغی " معاون سیاسی وزیر و رییس ستاد انتخابات کشور در سالن الغدیر وزارت کشور آغاز شد.

رییس ستاد انتخابات کشور طی سخنانی در مراسم افتتاحیه این نشست آموزشی دو روزه ، هرگونه دخالت در امر انتخابات را خط قرمز وزارت کشور عنوان کرد و گفت: وزارت کشور مجری انتخابات است و فرمانداران باید توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند.

شاهچراغی با تاکید براینکه کسی اجازه دخالت در امر انتخابات را ندارد، افزود: در قانون جدید تاکید شده که شعب باید یک روز قبل از شروع اخذ رای مورد بازدید قرار بگیرند و مسوولان از جمله فرمانداران باید از برگزاری خوب انتخابات در شعب اطمینان لازم و کامل را حاصل کنند.

وی با تاکید براینکه وقت مردم نباید در صف های طولانی برای اخذ رای هدر برود، اظهارداشت: بررسی های گذشته نشان می دهد یک تمرکز مناسب برای استقرار شعب وجود نداشته است، به   عنوان مثال شهرک های صنعتی و  مراکز پر جمعیت  مورد توجه قرار خواهد گرفت و تسهیل در امر اخذ رای از مردم در دستور کار قرار دارد.

رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه مرکز جمعیتی در برخی نقاط کشور تغییر پیدا کرده اند، افزود: تامین منابع انسانی، نرم افزاری و سخت افزاری برای تسهیل در امر اجرای انتخابات از وظایف فرمانداران و بخشداران در سراسر کشور است .

آشنایی با قوانین و مقررات و امور اجرایی انتخابات ، آشنایی با فرآیندهای انتخابات الکترونیکی ، آشنای با امور امنیتی ، آشنایی با امور اطلاع رسانی انتخابات ، نقش فرمانداران در تقویت و افزایش مشارکت و جنگ شناختی و کارکردهای آن در فضای رسانه و انتخابات از موضوعات مطرح در این دوره آموزشی دو روزه برای چهارمین گروه از فرمانداران هست.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای انتخاب 290 نماینده برای یک دوره چهارساله و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب 88 عضو این مجلس برای یک دوره هشت ساله روز جمعه 11 اسفند ماه 1402 در سراسر کشور برگزار می شود.

مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور با هدف توانمند سازی و رسیدن به عملکرد مناسب از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر 120 هزار نفر ساعت برای کارکنان ستادی و بیش از 70 هزار نفر ساعت برای کارکنان استانی دوره آموزشی از جمله با موضوع انتخابات برگزار کرده که پنج دوره آموزشی ویژه برای فرمانداران اختصاص یافته است.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها