ماموریت کمیسیون امنیت ملی مجلس در بررسی حادثه راسک

کد خبر: 1263774

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به نظارت میدانی این کمیسیون از محل حادثه راسک با بیان اینکه نیروهای انتظامی در این حادثه از جان خود مایه گذاشتند، گفت: منطقه انتظامی در محل مرز از استاندارد های لازم برخوردار نبوده و شرایط حفاظت فیزیکی نیز استاندارد نبود اما عناصر انتظامی در مرز شجاعانه و مردانه دفاع کردند.

ماموریت کمیسیون امنیت ملی مجلس در بررسی حادثه راسک

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به نظارت میدانی این کمیسیون از محل حادثه راسک با بیان اینکه نیروهای انتظامی در این حادثه از جان خود مایه گذاشتند، گفت: منطقه انتظامی در محل مرز از استاندارد های لازم برخوردار نبوده و شرایط حفاظت فیزیکی نیز استاندارد نبود اما عناصر انتظامی در مرز شجاعانه و مردانه دفاع کردند.

ابراهیم عزیزی، با اشاره به اقدامات انجام شده هیات اعزامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به استان سیستان و بلوچستان جهت بررسی میدانی ابعاد حادثه تروریستی راسک، گفت: یکی از وظایف مجلس شورای اسلامی کنار امر مهم قانونگذاری، نظارت بر اجرای قوانین است و بطور طبیعی امروز نظارت با رویکرد اطلاع از امور و بررسی شیوه های عملکردی یکی از موضوعاتی است که باید در کشور ما نهادینه شود.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم ادامه داد: حوزه نظارتی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز متمرکز در همین امور است بنابراین حوادثی که در کشور رخ می دهد و مولفه هایی که باعث ناامنی و احساس ناامنی می شود را مورد بررسی قرار داده و چنانچه این نظارت ها اقتضا بکند، آنها را بسمت راهکارهایی که جنبه پیشگیرانه و بازدارنده دارد، سوق می دهد.

وی افزود: آنچه ما در ماموریت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به دنبالش بودیم، بررسی حادثه راسک در ابعاد مختلف بود، بنابراین از طرف این کمیسیون در قالب یک هیات به استان سیستان و بلوچستان سفری داشتیم که در ابتدا در راسک به محل حادثه رفته و تمام ابعاد و زوایای مختلف مورد بررسی قرار گرفت و جلسه ای را با شورای تامین شهرستان راسک داشتیم و در این جلسه گزارشاتی را از حین وقوع و بعد از وقوع حادثه از مسئولان امر دریافت کردیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم بیان کرد: همچنین جلسه ای با شورای تامین استان سیستان و بلوچستان برگزار شده و جلسات تخصصی نیز با مسئولان مربوطه برگزار شد بنابراین اقداماتی که انجام شده بود را مورد بررسی قرار دادیم. برایند این نظارت ها را  مفید و موثر می دانیم چراکه نگاه کمیسیون پیشگیری و جلوگیری از تکرار این حادثه تلخ است.

عزیزی اضافه کرد: نیروهای انتظامی  در حادثه راسک از جان خود مایه گذاشتند و جانفشانی کردند تا جیش الظلم به اهدافی که دنبال می کرد، نرسد. این موضوعی است که هیات اعزامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به محل حادثه راسک به آن رسیده است. البته منطقه انتظامی در محل مرز از استاندارد های لازم برخوردار نبوده و شرایط حفاظت فیزیکی نیز استاندارد نبود اما عناصر انتظامی در مرز شجاعانه و مردانه دفاع کردند و مانع سقوط منطقه انتظامی شدند و باعث شدند که مزدوران جیش الظلم از منطقه فرار کنند.

 نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم ادامه داد: البته مولفه های قبل از وقوع و بعد از وقوع حادثه از جمله موضوعاتی است که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حال بررسی آنها است. ما نظرات کمیسیون را با رعایت تمام ملاحظات به مسئولان مربوطه منعکس خواهیم کرد تا مورد پیگیری قرار گیرد گرچه از تقدیم کامل گزارشات بصورت عمومی با معذوریت مواجه هستیم اما باید گفت که نیروی انتظامی در این حادثه جانفشانی کرده است و پرسنل زحمت کش در مرز راسک تا پای جان ایستادگی کردند.

وی افزود: تلاش های بسیار خوبی برای پیگیری و برخورد قاطع با عناصر این حادثه در دست اقدام است. تمام نیروهای نظامی و انتظامی منطقه با حساسیت و قدرت به دنبال برخورد قاطع و کوبنده با عوامل داخلی و خارجی این حادثه هستند.

عزیزی تصریح کرد: عناصر ضد انقلاب بویژه جیش الظلم و سایر عناصری که در یک رویکرد ضد منافع ملت ایران در هم تنیده شده اند، باید بدانند که پاسخ قاطع و کوبنده ای را دریافت خواهند کرد و به هیچ وجه جمهوری اسلامی ایران اجازه تکرار این اقدامات را به آنها نخواهد داد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: در حوزه دیپلماسی نیز وزارت امور خارجه کشورمان با حساسیت و جدیت این موضوع را پیگیری کند و کشورهای همسایه را وادار به جلوگیری از اقدامات این چنینی کند تا اجازه ندهند برخی از عناصر مخل امنیت کشور ایران از طریق کشورهایشان دست به چنین اقداماتی بزنند./خانه ملت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها