ارائه گزارش سفیر جدید ایران در عمان به امیرعبداللهیان

کد خبر: 1267593

سفیر جدید ایران در عمان در دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان گزارشی از حوزه ماموریت خود ارائه کرد.

 ارائه گزارش سفیر جدید ایران در عمان به امیرعبداللهیان

موسی فرهنگ، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در عمان در آستانه عزیمت به محل ماموریت، با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه دیدار و ضمن ارائه گزارشی از حوزه ماموریت خود، برنامه‌های پیش رو در زمینه توسعه و ارتقای همکاری‌های تهران - مسقط را تشریح کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار جایگاه عمان را در سیاست همسایگی جمهوری اسلامی ایران برجسته دانسته و ضمن تاکید بر پیگیری اجرای توافقات میان سران دو کشور، بر اراده راسخ دولت سیزدهم مبنی بر گسترش مناسبات دو کشور و تعمیق همکاری‌های فیمابین در تمامی ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تاکید کرد.

فرهنگ پیش از این در سمت‌های معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در تونس، معاون نمایندگی کشورمان در امارات عربی متحده،‌ رئیس اداره اقتصادی خاورمیانه و خلیج فارس،‌ رئیس اداره خاورمیانه و شمال آفریقا، سفیر جمهوری اسلامی ایران در تانزانیا، کارشناس ارشد حوزه دستیار ارشد وزیر و مشاور وزیر امور خارجه خدمت کرده است.

به گزارش تسنیم، سه شنبه 12 دی ماه سفرای جدید ایران در کشورهای آفریقای جنوبی، عمان، تایلند، بلژیک و برونئی و همچنین نماینده ایران در سازمان همکاری‌های اسلامی در جده پیش از اعزام به محل ماموریت با آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان دیدار کردند.

رئیس جمهور از سفرای جمهوری اسلامی ایران خواست شخصا زمینه‌های تقویت روابط و تبادل دستاوردهای متقابل میان ایران و کشورهای محل ماموریت خود را بررسی و اجرایی شدن آن را با جدیت دنبال کنند.

اسامی این 6 نماینده ایران به شرح زیر است:

1. موسی فرهنگ، سفیر ایران در عمان

2. منصور شکیب مهر، سفیر ایران در آفریقای جنوبی

3. محمدعلی رباط جزی، سفیر ایران در بلژیک

4. ناصرالدین حیدری، سفیر ایران در تایلند

5. محمد تقی رجبی، سفیر ایران در برونئی دارالسلام

6. محمدحسن شیخ الاسلامی، نماینده ایران در سازمان همکاری‌های اسلامی در جده

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها