مقدم‌فر: انتخابات امسال اهمیت بالایی دارد و به یک صحنه هماوردی و جنگ با دشمن تبدیل شده است

کد خبر: 1268153

مشاور فرهنگی رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه دُشمن حضور مردم در پای صندوق رای را هدف گرفته است، گفت: انتخابات امسال اهمیت بالایی دارد و به یک صحنه هماوردی و جنگ با دشمن تبدیل شده است.

 مقدم‌فر: انتخابات امسال اهمیت بالایی دارد و به یک صحنه هماوردی و جنگ با دشمن تبدیل شده است

مشاور فرهنگی رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه دُشمن حضور مردم در پای صندوق رای را هدف گرفته است، گفت: انتخابات امسال اهمیت بالایی دارد و به یک صحنه هماوردی و جنگ با دشمن تبدیل شده است.

حمیدرضا مقدم‌فر مشاور فرهنگی رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران طی سخنانی در چهل و سومین یادواره شهدای هویزه و 23 شهید جهادگر سبزوار که در سالن استاد محمدتقی شریعتی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد، با اشاره به تلاش دشمن برای مقابله همه جانبه با انقلاب اسلامی به خصوص در سال‌های اخیر اظهار داشت: معنای جهاد را نباید فقط به عرصه سخت و رزم در میدان محدود کرد بلکه این جهاد می‌تواند در حوزه‌های مهم دیگر نظیر عرصه فرهنگی نیز تعریف شود.

وی با تاکید بر اهمیت برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌های بزگداشت شهدا و تبیین راه و روش آنها، افزود: کشور ما امروز درگیر یک جنگ همه جانبه فرهنگی است و در این مسیر، اجر اقداماتی از این دست برای متولیان برگزاری آن، کمتر از اجر رزمندگان و شهدا نیست.

مقدم‌فر گفت: این روایت از پیامبر اسلام(ص) وجود دارد که اگر کسانی دوست داشته باشند روزی با یک طایفه‌ای در جهاد می‌بودند اما به دلایلی توفیق این همراهی را نداشته‌اند، قطعاً در اجر آن جهاد شریک خواهند بود.

وی به راهپیمایی بزرگ اربعین به عنوان یکی از مصادیق و مظاهر بزرگ جهان تشیع اشاره کرد و افزود: از همین رو بود که وقتی جابر بن عبدالله انصاری در اربعین شهدای عاشورا به کربلا رسید، خطاب به شهدا گفت که ما در اجر کار شما شریک هستیم.

مقدم‌فر همچنین با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) که فرمودند «محرم و صفر اسلام را احیا کرد»، گفت: این روضه‌ها و مجالس حضرت سیدالشهدا(ع) که هر سال تکرار می‌شود اسلام را نگه داشت وگرنه اسلام امروز به این شکل به ما نمی‌رسید.

مشاور فرهنگی رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران در بخش دیگری از سخنان خود به حادثه تروریستی کرمان در سالروز شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی و شهادت چندین نفر از مردم بی دفاع کشورمان اشاره و خاطرنشان کرد: دشمن با این اقدام تروریستی نشان داد حتی از مزار شهدای ما نیز می‌ترسد. متهمان بازداشت‌شده در این ماجرا گفته‌اند قرار بود تروریست‌ها این عملیات را در مرکز گزار شهدای کرمان انجام دهند که در این صورت ممکن بود به شهادت چند هزار نفر بینجامد اما به دلیل کنترل مسیرها توسط نیروهای امنیتی موفق نشده و مجبور شدند عملیات خود را بیرون از گلزار شهدا انجام دهند.

مقدم‌فر با بیان اینکه زنده نگه‌داشتن روح معنویت و یاد شهدا، دشمن را می‌ترساند، گفت: اگر به تاریخ 100 تا 200 سال اخیر غرب نگاه کنید، آنها زمانی افتخار می‌کردند که ما کلیسا و خدا را کنار گذاشتیم و با حاکمیت اومانیسم، به پیشرفت و موفقیت رسیدیم اما اکنون ده‌ها سال است که غرب به یک بن‌بست فکری و بی‌خدایی رسیده‌ و اندیشمندان آنها درباره فلسفه زندگی هم دچار شبهه شده‌اند.

وی با اشاره به حوادث سه ماه گذشته در غزه و جنایات ارتش رژیم صهیونیستی علیه مرم بی دفاع فلسطین اظهار داشت: اتفاقات این روزهای غزه ثابت کرد بی‌خدایی و فقدان معنویت در تمدن غرب، به کودک‌کشی و جنایت علیه بشیریت می‌انجامد.

وی آمریکا را شریک قطعی صهیونیستها در این جنایات معرفی کرد و گفت: ملتی که آرمان نداشته باشد، سرانجامی شبیه غربی‌ها خواهد داشت که ثمره عملکردشان را امروز به وضوح می‌بینیم.

مشاور فرهنگی رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در سال‌های قبل که فرمودند ما در یک پیچ تاریخی قرار داریم، تصریح کرد: بسیاری که توان تحلیل این سخنان را ندارند نتوانستند معنای این گفته‌ها را بفهمند اما حوادث این روزهای دنیا نشان داد که آثار و برکات انقلاب اسلامی ایران امروز از مرزهای جغرافیایی فراتر رفته و اثراتش در جبهه مقاومت و در منطقه و حتی در بسیاری از نقاط جهان قابل مشاهده است.

مقدم‌فر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت ژئوپولیتیک و ژئواستراتژیک منطقه غرب آسیا و نقش اثرگذار ایران در آن، گفت: امروز تنگه هرمز و باب‌المندب مجرای تنفس دنیا هستند و جبهه مقاومتی که در این منطقه به برکت تلاش‌های حاج قاسم احیا شد مهمترین بازیگران آن محسوب می‌شود که غزه تنها یک گوشه از آن است.

مشاور فرهنگی رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی در طول 20 سال، نیروهای حماس و جهاد اسلامی و دیگران را به ایران می‌آورد تا فناوری تولید موشک و ساخت پهپاد و سلاح را به آنها آموزش بدهد و نتیجه این آموزش‌ها این شد که فلسطینی‌هایی که یک روز با سنگ با اشغالگران می‌جنگیدند، امروز خودشان موشک و پهپاد می‌سازند و خودشان عملیات‌هایشان را طراحی و اجرا می‌کنند.

وی تصریح کرد: امروز حماس تنها نیست و جبهه‌ای هماهنگ و هم‌افزا در کنار غزه ایستاده و این شهید سلیمانی بود که ظرفیت‌های مقاومت در کشورهای اسلامی (اعم از شیعه و سنی) را به یک جبهه واحد تبدیل کرد.

مقدم‌فر افزود: اگر غزه تنها بود، در همان هفته اول از بین می‌رفت اما در همان دو سه روز ابتدایی این جنگ، حزب الله لبنان وارد میدان شد، یمن خود را به قائله رساند و نیروهای مقاومت عراق نیز در این نبرد حاضر شدند و کمک کردند تا غزه تنها نماند.

مشاور فرهنگی رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران در بخش دیگری از سخنان خود، به مسئله انتخابات اسفندماه اشاره کرد و گفت: کشور ما از لحاظ برگزاری انتخابات در دنیا سرآمد است و ما به صورت میانگین هر دو سال یکبار شاهد برگزاری انتخابات در کشورمان هستیم.

وی دموکراسی و مردم سالاری را مولفه‌هایی مهم در راهبرد نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: در سال 88 برخی تلاش کردند تا به این مردم سالاری و روند انتخابات در کشور ضربه بزنند و آن را از بین ببرند اما با بصیرت ملت ایران این توطئه خنثی شد و بعد در دادگاه عوامل آن شنیدیم که «تقلب» اسم رمز آشوب بود.

مقدم فر با تاکید بر اهمیت مسئله انتخابات در ایران خاطرنشان کرد: برای همین است که دشمنان خیز برداشته‌اند تا مردم را نسبت به این مقوله دلسرد کنند و در این مسیر همه تلاش خود را هم بکار گرفته‌اند.

مشاور فرهنگی رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به وجود برخی مشکلات در داخل کشور گفت: دامن زدن به این مشکلات و عصبانی کردن مردم راهبرد دشمن برای فاصله انداختن میان مردم و نظام و رهبری است و در این مسیر از ابزار اقتصادی هم بیشترین استفاده را می‌کنند.

مقدم فر با اشاره به تلاش دشمن برای دلسرد کردن مردم نسبت به انتخابات و پایین آوردن میزان مشارکت در پای صندوق‌های رای، گفت: آنها به دنیال این هستند که در فردای انتخابات بگویند مشارکت پایین به معنی رویگردانی مردم از نظام و شهدا است.

مشاور فرهنگی رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار داشت: در نگاه رهبر معظم انقلاب، نتیجه رأی دادن و مشارکت در انتخابات تنها محدود به صندوق رأی نیست بلکه ایشان به درستی تشخیص دادند که این مسئله با حفظ ایران و اسلام مرتبط است و دشمن هم می‌خواهد از همین حربه علیه خدا و اسلام و جمهوری اسلامی که حاصل خون صدها هزار شهید است استفاده کند.

مقدم فر تصریح کرد: انتخابات امروز به یک صحنه هماوردی تبدیل شده و هرکس بتواند حتی یک نفر را به آمدن پای صندوق متقاعد کند، کمک بزرگی به ایران و اسلام کرده است.

وی جدایی مردم از نظام و حکومت اسلامی را یک راهبرد قدیمی و همیشگی دشمنان دانست و گفت: از صدر اول اسلام تا امروز، هر زمان که اسلام آمد جانی بگیرد، دشمن همه تلاشش را برای جدا کردن امت و امام‌شان به کار گرفت. در زمان حضرت امیر(ع) دیدیم که تلاش دشمن موجب خانه نشینی 25 ساله امام شد و جمهوری اسلامی هم اگر «امتِ پیرو» نداشت، انقلابمان هیچگاه به 45 سال نمی‌رسید.

مشاور فرهنگی رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران اضافه کرد: دشمنان امروز به این نتیجه رسیده‌اند که برای مقابله با انقلاب باید بین امت و امام‌ امت فاصله بیندازند و اگر تاکنون در این مسیر موفقیتی نداشتند، اصلی‌ترین دلیل شکست آنها وجود شخص حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبی در این چند دهه بوده است.

مقدم‌فر افزود: برای همین است که رسانه‌های دشمن سرمایه‌گذاری میلیارد‌ی می‌کنند تا به شخصیت رهبری آسیب بزنند چون فهمیده‌اند چه کسی این فتنه‌ها را خنثی می‌کند و مردم و امت از او پیروی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: طی روزهای گذشته فیلمی از سفر رهبر معظم انقلاب به مشهد اردهال به همراه اعضای خانواده ایشان منتشر شد که آنها مسیری 300 کیلومتری را با اتوبوس طی کردند و اتفاقاً دشمن از همین ساده‌زیستی رهبر ما می‌ترسد و نمی‌تواند آن را ببیند.

مقدم‌فر گفت: این درحالیست که رهبران دنیا عمدتاً درگیر خودشان و زندگی شخصی خودشان هستند و برای همین، هرچه دشمن می‌خواهد با شبهه و شایعه به جایگاه رهبر انقلاب آسیب وارد کند، موفق نمی‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وقتی به وصیتنامه شهدا چه در سالهای دفاع مقدس و چه شهدای مدافع حرم نگاه می‌کنیم، می‌بینیم مهمترین وصیت آنها، توجه به رهبری و ولایت فقیه است و این را در وصیتنامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی هم به وضوح دیدیم که گفت رمز عاقبت‌بخیری، تبعیت و همراهی با رهبر حکیم انقلاب است./تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها