آیت‌الله کاظم صدیقی: انقلاب اسلامی آغاز ظهور مهدویت و احیای غدیر است

کد خبر: 1277454

دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر با بیان اینکه انقلاب ما آغاز ظهور مهدویت و احیای غدیر است، اعلام کرد: انقلاب اسلامی به میدان آمد تا ارتباط امیرالمؤمنین را با مهدویت معنادار کرده و بهم پیوند دهد.

آیت‌الله کاظم صدیقی: انقلاب اسلامی آغاز ظهور مهدویت و احیای غدیر است

 دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر با بیان اینکه انقلاب ما آغاز ظهور مهدویت و احیای غدیر است، اعلام کرد: انقلاب اسلامی به میدان آمد تا ارتباط امیرالمؤمنین را با مهدویت معنادار کرده و بهم پیوند دهد.

آیت‌الله کاظم صدیقی امروز، هشتم اسفندماه در دومین همایش امام زمان (عج) وارث غدیر که در دانشگاه پیام نور مرکز تبریز برگزار شد، اظهار کرد: وقایع بعثت، غدیر، شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، عاشورا و ظهور یک زنجیره به هم متصل هستند.

وی ادامه داد: اهداف بعثت در قرآن کریم آمده است که بخشی از آن را حضرت امام خامنه‌ای در روز مبعث بیان کردند: بعثت یک حادثه تاریخی منقضی نیست، بلکه یک چشمه جوشان و همیشه روان است.

دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر بیان کرد: بعثت خورشیدی است که غروب ندارد و همواره روشنایی و حرارت آن مشکلات انسان‌ها را در حدی که خودشان می‌خواهند و استعداد دارند برطرف می‌کند.

وی با اشاره به اینکه غدیر تضمین قوای بعثت نبی مکرم اسلام بود، گفت: اگر غدیر نبود برنامه اسلام ناقص میشد، همانا که اسلام برنامه زندگی است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دین ما دین فردی نیست بلکه یک دین جهانی است، عنوان کرد: دین فرانژادی، فرامرزی و فرازمانی است که در منطقه جغرافیایی محدود نیست و در نسلی هم خلاصه نشده بلکه مثل طلوع خورشید است.

وی تاکید کرد: این دین از نور، انرژی و آب اهمیت بالاتری دارد که همانا برای شما حیات ابدی فراهم می‌کند.  

وی مطرح کرد: خداوند هندسه زندگی و نقشه راه را توسط دین و به‌وسیله انبیا در اختیار انسان قرار داد و با قرآن، دین را در شریان حیات انسان تزریق کرد تا تشنگان عدالت سیراب شوند.

آیت‌الله صدیقی با اشاره به اینکه خداوند غدیر را قرار داد که دین عینیت خود را ثابت کند، گفت: غدیر ویترین همه خوبی‌های یک دین زندگی‌ساز پرجاذبه است که پیغمبر خدا مأمور شد با یک تشریفاتی سه روز مردم را در بیابان متوقف کند تا علی را ببینند، کسی که علی را می‌بیند خدا را می‌بیند و علی آینه همه صفات خداوند است.

وی علی(ع) را مظهر عینیت قرآن و کمال، صفات الهی و لوح انسان ره‌یافته معرفی کرد که در غدیر به نمایش گذاشته شد.

وی با بیان اینکه غدیر آغاز است نه پایان، گفت: امیرامومنین در این باره می‌فرمایند: علم را من آغاز کردم ولی مهدی من، اختتام آن را به دست دارد.

دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر در این همایش، سیره امام علی(ع) را سبک زندگی مطلوب، غدیر را شروع خط سعادت و انقلاب اسلامی ایران را نیز زمینه ساز ظهور معرفی کردند.

وی تشریح کرد: ولایت یعنی سرپرستی جامعه توحیدی که بدون حکومت امر به معروف یک شوخی جلوه داده می‌شود و اجرای قانون امکان پذیر نیست. همچنین بدون قدرت نمی‌توان کاری کرد.

وی با اشاره به اینکه امام این انقلاب را مقدمه ظهور امام زمان می‌دانست، ادامه داد: ثبات قدم مردم در این ۴۵ سال نشان می‌دهد که غدیری که منزوی بود قرار است جهانی شود.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه ما دو نوع ظهور داریم، تشریح کرد: ظهور صغری یعنی انقلاب اسلامی، ظهور کبری یعنی آمادگی همه جوامع برای حضور امام زمان تا غدیر واقعی خود را به عالم نشان دهد و اثبات کند که قرآن کتاب زندگی است.

وی در خاتمه اعلام کرد: اسلام یک حکومت مستقلی را به عالم نشان می‌دهد که اگر بتوانیم در این مدت به اسلام خود عمل کنیم و در ولایت‌مداری پیش قدم باشیم، انشالله امام زمان (عج) ظهور خواهد کرد.

همچنین در این همایش با اهدای لوحی از سوی آیت الله صدیقی دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر از اهتمام و مساعی ارزشمند و موثر دکتر میکائیل جمال پور سرپرست دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی در زمینه اجرای برنامه‌های غدیری و علوی تقدیر شد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها