ظهره‌وند: وزارت خارجه حامی پاسخ نظامی ایران بود

کد خبر: 1285790

یک داوطلب انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت حمایت و پشتیبانی وزارت امور خارجه از پاسخ نظامی به اسرائیل اظهار کرد: دیپلماسی رسانه‌ای ما در این زمینه باید فعال‌تر شود زیرا مخاطب اصلی ما افکار عمومی دنیا کشورهای اسلامی و منطقه است.

ظهره‌وند: وزارت خارجه حامی پاسخ نظامی ایران بود

ابوالفضل ظهره‌وند در مورد اهمیت اقدامات دیپلماسی کشورمان در پاسخ به اقدام رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران اظهار کرد: وزارت امور خارجه از پاسخ نظامی ایران پشتیبانی و حمایت کرد و این هم حداقل کاری بود که می‌توانست انجام دهد، زیرا طرف مقابل هم این کار را انجام می‌داد.

وی در ادامه اضافه کرد: ما در جهانی زندگی می‌کنیم که توسط غرب آمریکا و شبکه صهیونیستی مدیریت می‌شود، بنابراین تلاش‌های دیپلماتیک کشورمان باید بیشتر باشد، چون ما تریبون کمتری نسبت به آنها داریم. البته با اقداماتی که انجام گرفت حقانیت ایران اثبات شد و این هم در مواضع دبیرکل سازمان ملل مشخص بود. او در جلسه شورای امنیت اشاره کرد که حمله به کنسولگری کشورمان تخلف بود که این نقطه قوتی برای ما بود. البته نماینده اسرائیل هم حرف‌های بی‌ربطی زد که باید قوی‌تر پاسخ داده شود و نباید به او اجازه داد آدرس غلط بدهد.

این دیپلمات سابق کشورمان خاطر نشان کرد: باید ماهیت رژیم صهیونیستی و جنایات شش ماهه گذشته او بیشتر تبیین می‌شد، ولی ما به ادبیات کارشناسی بسنده کردیم.

این داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تماس وزیر خارجه ما و روسیه خوب بود روسیه و چین هم در جلسه شورای امنیت خوب دفاع کردند با این حال من معتقدم باید فعالیت دیپلماتیک بهتری انجام شود و دیپلماسی رسانه‌ای ما باید فعال‌تر شود چون مخاطب اصلی ما افکار عمومی جهان، مردم مسلمان و منطقه هستند و باید از طریق دیپلماسی رسانه‌ای ابعاد اقدامات ایران بیشتر تبیین شود.

وی در پایان گفت: پاسخ ایران به اسرائیل احیای بدنه مقاومت بود و مردم فلسطین از این عملیات خوشحال شدند و گفتند ما آن شب آرام خوابیدیم.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها