فرش قرمز دولت برای تولیدکنندگان

کد خبر: 1286359

وزیر جهاد کشاورزی در سفر به استان سمنان بر ضرورت جهش تولید تأکید کرد و گفت: برای مشتاقان تولید فرش قرمز پهن می‌کنیم‌.

فرش قرمز دولت برای تولیدکنندگان

وزیر جهاد کشاورزی در سفر به استان سمنان بر ضرورت جهش تولید تأکید کرد و گفت: برای مشتاقان تولید فرش قرمز پهن می‌کنیم‌.

محمدعلی نیکبخت ظهر امروز در جمع نخبگان ، بهره‌برداران و تشکل‌های بخش کشاورزی شهرستان‌های گرمسار و آرادان اظهار داشت: در تولید باید جهش اتفاق بیفتد و دولت با مشارکت و همراهی  مردم و همراهی مردم شعار سال را محقق کنند.

وی با بیان اینکه مردم دو دسته‌ هستند،  یک دسته در حال تولید بوده و یک عده هم می‌خواهند بیایند و تولید بکنند گفت: باید زمینه تولید فراهم شود تا تولیدکنندگان چند برابر تولیدات فعلی خود  را داشته باشند و نیاز است در این مسیر موانع را از سر راه تولیدکنندگان برداریم.

وی با بیان اینکه برخی از مردم  قصد تولید دارند و تمایل به حضور در عرصه تولید هستند ما باید موانع را از سر راه آنان برداریم و برای مشتاقان نیز فرش قرمز پهن کنیم.

نیکبخت با تأکید بر اینکه باید بگذاریم مردم خودشان تولید را مدیریت کنند به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: همه باید برای جهش تولید تلاش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مردم و بخش دولتی باید دست به دست هم بدهند تا جهش تولید اتفاق بیفتد و در شهرستان‌های گرمسار و آرادان  هم هیچ بن‌بستی وجود ندارد و باید  با منابع موجود راندمان را بالا ببریم.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: در خیلی از محصولات ظرفیت رسیدن به خودکفایی را داریم و نیاز است در این زمینه دانشگاه‌ها و نخبگان به کمک بیایند و سایر فرصت‌ها را هم در نظر بگیریم تا به کمک هم خودکفایی شکل بگیرد.

جلوگیری از خام‌فروشی  محصولات ضروری است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری بسیاری در بخش شیلات و در بخش گلخانه‌ها  داریم و صنایع غذایی برای فرآوری محصولات با ایجاد ارزش افزوده باید به میدان بیایند و ما جلوی خام فروشی و صادرات مواد خام را بگیریم و باید خلق ثروت و برندسازی و صادرات بکنیم.

نیکبخت خاطرنشان کرد: در حوزه دامپروری و صنایع تبدیلی و صنایع جانبی هم نیز باید اقداماتی انجام شود و در کل کشور و به تبع آن در استان سمنان نیز ظرفیت‌های فراوان رشد وجود دارد.

وی گفت: در حال حاضر استان سمنان تأمین گوشت قرمز و سفید و لبنیات چند استان است را بر عهده دارد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: هیچ محدودیت و ممنوعیتی برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی نباید وجود داشته باشد و در تولید هم هیچ محدودیت و سقف نداریم و برای تولید کننده نباید سقف بگذاریم.

نیکبخت گفت: تولیدکننده باید بخشی از تولید خود را برای تازه‌خوری و بخش دیگری را برای فرآوری و بخشی را هم نیز برای صادرات بگذارد.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان به سمت  صادرات حرکت کنند گفت: صادرات را باید به تولیدکننده آموزش دهیم و  باید صادرات را به تولیدکننده گره بزنیم.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: ما در سال 1402 کمترین چالش را در حوزه‌های مختلف مخصوصاً در تامین میوه و سبزی و سیفی داشتیم.

نیکبخت از صادرات 268 هزار تن رب گوجه در سال گذشته خبر داد و گفت: میزان صادرات چند برابر سال گذشته آن است و  روزانه هشت هزارتن صادرات گوجه فرنگی داریم.

وی گفت: در سنوات گذشته مثلاً در آذربایجان غربی کشاورزان سیب تولیدی و مازاد فروش نرفته خود را با لودر امحا می‌کردند اما با کمک صنایع تبدیلی رفع شد و  به تجار هم اعلام شد در صورتی به شما مجوز واردات می‌دهیم که محصولات داخلی را ابتدا بخرید و محصولات کشاورزی که بر روی دست کشاورز مانده است را ابتدا بخرید و سپس مجوز اخذ کنید.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: دولت به تنهایی نمی‌تواند همه این کارها را انجام دهد و این به معنی مشارکت مردمی و تاثیرگذاری آنان است.

نیکبخت درباره حل مشکل آب سد نمرود و رودخانه حبله رود گرمسار گفت: با مشارکت مردم باید آب سد نمرود را با لوله به منطقه منتقل کنیم.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها