جنجال همسر دوم فراستی و ماله‌کشی به سبک دروغ سیزده!/ رامبد با «ادا بازی» از مهران مدیری جلو زد/ حرکت نژادپرستانه آقای مجری در آنتن زنده شبکه سه

کد خبر: 651223

اعلام فهرست نامزدهی هفته هنر انقلاب در کنار نتایج نظرسنجی پرمخاطب‌ترین برنامه‌های نوروزی سیما و جنجال همسر دوم فراستی و توهین مجری برنامه نود به یک بازیکن سیاهپوست از مهمترین اتفاقات فرهنگی هفته‌ای بود که گذشت.

سرویس فرهنگی فردا؛ احسان سالمی: سال 95 در حالی به اتمام رسد که تا آخرین روزهای خود تمام تلاشش را کرد تا در عرصه فرهنگ و هنر خبرساز باشد و خود را تبدیل به یکی از پرحادثه‌ترین سال‌های اخیر کند.
اما سال جدید با اتفاقات محدودی در عرصه فرهنگ و آغاز شد. سالی که به واسطه برگزاری انتخابات زودهنگام در آن، همه چیز از همین حالا رنگ و بوی سیاست را به خود گرفته است و بعید است که در این شرایط اتفاقات مهم چندانی به جز برخی از جنجال‌های فضای مجازی و تعدادی از رویدادهای تلویزیونی بتواند توجهات چندانی را به خود جلب کند.
فهرست عجیب چهره‌های هنر انقلاب
حوزه هنری سال‌هاست که در سالروز شهادت سیدمرتضی آوینی سید شهیدان اهل قلم به برگزاری مراسمی با عنوان هفته هنر انقلاب می‌پردازد. گذشته از برخوردهای نادرستی که از سوی مسئولین وقت حوزه هنری با این شهید بزرگوار صورت گرفت، اما ایده برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی ایده خوبی است که می‌تواند زمینه‌ساز دلگرمی برای هنرمندان جبهه انقلاب شود.
اما آنچه که در ارتباط با برگزاری این مراسم در سال جاری جلب توجه می‌کند؛ اعلام اسامی چهره‌هایی است که به نظر می‌رسد در بازه زمانی اشتباهی و یا حداقل به واسطه یک موضوع اشتباه مورد توجه قرار گرفته‌اند! در فهرست هفت نفره اعلامی از سوی حوزه هنری نام چهره‌هایی چون محمدرضا بایرامی برای رمان «لم یزرع»، حمید حسام برای کتاب «وقتی مهتاب گم شد»، حسن روح‌الامین برای مجموعه آثاری که در بخش هنرهای تجسمی با محوریت عاشورا و انقلاب داشته، سید مسعود شجاعی طباطبایی، بهناز ضرابی‌زاده برای کتاب «گلستان یازدهم»، محمدحسین مهدویان نویسنده و کارگردان فیلم «ایستاده در غبار» و ابراهیم حاتمی‌کیا برای «بادیگارد» به چشم می‌خورد. ان در حالی است که حاتمی‌کیا باید در سال قبل‌تر از آن برای ساخت بادیگارد تشویق می‌شد و از طرف دیگر از مهدویان در سال جاری باید برای ساخت ماجرای نیمروز تقدیر می‌شد.
حتی در ارتباط با دلایل انتخاب نویسندگان آثاری مثل گلستان یازدهم و وقتی مهتاب گم شد، بیشتر می‌توان دلیل انتخاب آن‌ها را در تقریظ نوشته شده از سوی رهبری بر این کتاب‌ها دانست وگرنه به نظر نمی‌رسد تصمیم‌گیرندگان این جایزه، بررسی‌های کارشناسی خاصی در ارتباط با آثار نوشته شده در جبهه انقلاب در یک سال اخیر داشته باشند.
جنجال همسر دوم فراستی و ماله‌کشی به سبک دروغ سیزده!/ وقتی بالاخره رامبد با «ادا بازی» از مهران مدیری جلو زد/ حرکت نژادپرستانه آقای مجری در آنتن زنده شبکه سه
جنجال همسر دوم فراستی و ماله‌کشی به سبک دروغ سیزده!
ماجرای با یک پست اینستاگرامی در صفحه مرجان شیرمحمدی همسر بهروز افخمی آغاز شد. او در این تصویر عکسی چهار نفره از خودش، همسرش، مسعود فراستی و زنی جوان به نام «شکیبا» که او را همسر فراستی معرفی کرده بود، منتشر کرد و در توضیح آن نوشت که برای عید دیدنی به کافه ژی، کافه جدید فراستی در تهران، رفته‌اند.
اما انتشار این تصویر که در آن همسر فراستی وضعیت پوشش نامناسبی دارد در کنار وجود سیگار در مقابل آن‌ها که به نظر می‌رسد توسط خودشان کشیده شده و البته اختلاف سنی فاحش موجود میان فراستی و همسرش همگی دست به دست هم داد تا یک جنجال درست و حسابی در فضای مجازی ایجاد شود.
این جنجال‌ها کار را به جایی رساند که همسر افخمی مجبور شود با انتشار پستی دیگر، پست قبلی خود را دروغ سیزده به نامد؛ پستی که درواقع نوعی ماله کشیدن بر ماجرا بود و بسیاری از مخاطبان و افرادی که پیش از این نیز تصویر همسر فراستی را دیده‌اند متوجه عدم صحت پست دوم شدند و در نهایت همین ماله‌کشی هم خبرساز شد و موج تازه‌ای از انتقادات به سوی شیرمحمدی روانه شد.
جنجال همسر دوم فراستی و ماله‌کشی به سبک دروغ سیزده!/ وقتی بالاخره رامبد با «ادا بازی» از مهران مدیری جلو زد/ حرکت نژادپرستانه آقای مجری در آنتن زنده شبکه سه
وقتی بالاخره رامبد با «ادا بازی» از مهران مدیری جلو زد!
در یک سال گذشته و با آغاز فصل جدید خندوانه رقابت میان دو برنامه «خندوانه» با اجرای رامبد جوان و «دورهمی» با اجرای مهران مدیری بیش از پیش بالا گرفت. اما این رقابت در میانه‌های راه و به واسطه عدم حضور جناب‌خان در سری جدید خندوانه و البته افزایش کیفیت بخش نمایشی برنامه دورهمی، به یک باره به نفع مهران مدیری شد تا رامبد جوان که عاشق برنده شدن در رقابت‌هاست، مدتی از اسطوره کمدی ایران عقب بیفتد.
این فاصله تا پایان سال هم باقی ماند اما در نهایت با ایده جالب خندوانه‌ای ها در ارتباط با اجرای مسابقه «ادا بازی» و استقبال مخاطبان از آن، بالاخره رامبد پس از مدت‌ها دوباره از مهران مدیری پیشی گرفت تا در نظرسنجی صدا و سیما برنامه‌های خندوانه، دورهمی و سه ستاره به ترتیب به عنوان پر بیننده‌ترین برنامه‌های نوروزی امسال انتخاب شوند.
جنجال همسر دوم فراستی و ماله‌کشی به سبک دروغ سیزده!/ وقتی بالاخره رامبد با «ادا بازی» از مهران مدیری جلو زد/ حرکت نژادپرستانه آقای مجری در آنتن زنده شبکه سه
حرکت نژادپرستانه آقای مجری در آنتن زنده شبکه سه
عادل فردوسی‌پور گزارشگر فوتبال و مجری برنامه نود که در سال گذشته به واسطه برخی از اتفاقات درگیر حواشی بسیاری شده بود، امسال و در اولین برنامه خود در سال جدید یک بار دیگر خبرساز شد؛ البته این بار مثل همیشه نتوانست با گرفتن ژست قهرمان‌ها خود را در دل کاربران فضای مجازی جا کند تا این بار سیلی از اعتراضات به حرکت زشت و نژادپرستانه او در آنتن زنده تلویزیون روانه شود.
این برنامه که با حضور «گادوین منشا» فوتبالیست نیجریایی باشگاه پیکان به روی آنتن زنده شبکه سه سیما رفت، در بخشی خود گفت‌وگویی با این بازیکن سیاه‌پوست داشت که در آن، عادل فردوسی‌پور به شوخی با ظاهر و رنگ پوست این بازیکن پرداخت و به کنایه گفت که در کشور ما هم برخی سعی می‌کنند تا خود را برنزه کنند و بعد از بازیکن سیاهپوست پرسید آیا از رنگ پوستش راضی است یا نه!
پس از این برنامه بود که بسیاری از کاربران فضای مجازی در صفحات شخصی خود به انتقاد از فردوسی‌پور پرداختند. این کاربران با انتقاد از شوخی مجری برنامه «90» با رنگ پوست یک سیاهپوست آن را یک شوخی مبتذل و نژادپرستانه دانستند که باید با آن برخورد شود.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت