طحان‌نظیف: آماده نظارت بر انتخابات الکترونیک هستیم

کد خبر: 1290233

سخنگوی شورای نگهبان: با حدود ۴۰ هزار ناظر در تمام حوزه‌ها همکاری داریم.

طحان‌نظیف: آماده نظارت بر انتخابات الکترونیک هستیم

سخنگوی شورای نگهبان گفت: در کل حوزه ها با حدود ۴۰ هزار ناظر همکاری داریم که وظیفه نظارت بر انتخابات را برعهده دارند.

به گزارش مهر، هادی طحان نظیف در ارتباط زنده تلویزیونی اظهار داشت: مجری انتخابات که وزرات کشور است تمهیدات لازم را فراهم کرده است و ما هم در شورای نگهبان فرایندهای نظارتی خود را مورد بررسی قرار دادیم و هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

وی افزود: مرحله دوم انتخابات مجلس در ۲۲ حوزه و ۱۵ استان و ۴۷ شهرستان برگزار خواهد شد. انتخابات در ۸ حوزه انتخابیه از جمله تهران، بصورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین گفت: در کل حوزه‌ها با حدود ۴۰ هزار ناظر همکاری داریم که وظیفه نظارت بر انتخابت را برعهده دارند. حدود ۷۰۰۰ نفر از نمایندگان کاندیداها ثبت نام کرده‌اند که بتوانند در کنار عوامل اجرایی و نظارتی نظارت داشته باشند.

وی گفت: بعد از برگزاری انتخابات و اعلام نتایج از سوی وزارت کشور فرصتی را بر اساس قانون در اختیار کاندیداها قرار می‌دهیم تا از طریق سامانه اگر شکایتی دارند یا اگر مردم اعتراضی دارند از طریق سامانه موارد را به ما منعکس کنند. این فرصت حدود یک هفته است بعد از آن بررسی می‌کنیم. تا ان شاءالله در هفتم خردادماه آغاز رسمی مجلس شورای اسلامی در دوره دوازدهم را شاهد باشیم./ مهر

حجم ویدیو: 2.87M | مدت زمان ویدیو: 00:02:53 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها