۴۳ درصد از تصادفی‌ها در بیمارستان می‌میرند!

کد خبر: 1220182

در کنار مسئله "ناایمن بودن خودروهای تولید داخل" که یکی از عوامل اصلی مرگ سرنشینان خودرو در صحنه تصادفات جاده‌ای است، ۴۳ درصد از تصادفی‌ها نیز در بیمارستان‌ها جان خود را به دلیل مجهز نبودن برخی از بیمارستانها به بخش "تروما" از دست می‌دهند!

۴۳ درصد از تصادفی‌ها در بیمارستان می‌میرند!

یکی از مواردی که پلیس راهور درباره آن بارها متذکر شده، بحث مجهز نبودن برخی از بیمارستانها به بخش "تروما" است. تروما به بخشی از بیمارستان‌ها گفته می‌شود که به بیماران اورژانسی یا تصادفی خدماتی در راستای تشخیص اولیه و صحیح بیماری یا آسیب وارده ارائه داده می‌شود.

همین عامل باعث شده که درصد قابل توجهی از افراد سانحه دیده در تصادفات جاده‌ای پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست بدهند!

 سردار هادیانفر در این زمینه گفت: 43 درصد از فوتی‌های تصادفات، در بیمارستان‌ها جان خود را از دست می‌دهند و آن هم به این دلیل است که برخی از بیمارستان‌ها به بخش "تروما" مجهز نیستند!

 گزارش‌های ماموران بیمه نیز این موضوع را تایید کرده است. به گفته آنها، اکثر تصادفی‌ها در بیمارستان، به دلیل خونریزی داخلی یا ضربه به سر (عدم تشخیص این موضوع توسط بیمارستان)، جان خود را از دست می‌دهند.

 عدم توجه به «تکمیل و بروزرسانی تجهیزات بیمارستانی توسط وزارت بهداشت» به ویژه در بخش مربوط به تروما در حالی است که به گفته سردار هادیانفر، وزارت بهداشت سالانه 10 هزار میلیارد تومان بابت رسیدگی به مصدومان تصادفات دریافت می‌کند تا بهترین خدمات را بدون دریافت هزینه به آنها ارائه دهد.

 لازم به ذکر بخش عمده‌ای از فوتی‌های تصادف، در صحنه تصادف، جان خود را از دست می‌دهند؛ آمارها نشان می‌دهد 51 درصد فوتی‌ها در صحنه و 6 درصد حین انتقال مصدوم به بیمارستان و 43 درصد در بیمارستان‌ها جان خود را از دست می‌دهند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها