واریز یارانه نقدی شگفت انگیز دی ماه آغاز شد | یارانه نقدی دو برابر شد؟

کد خبر: 1267100

زمان واریز یارانه نقدی دی 1402 اعلام شد.

واریز یارانه نقدی شگفت انگیز دی ماه آغاز شد | یارانه نقدی دو برابر شد؟

به گزارش پایگاه خبری قاب امروز:اولین گام برای تغییر در تعداد یارانه‌بگیران و شیوه‌ پرداخت یارانه نقدی توسط دولت سیزدهم برداشته شد و به زودی شمار یارانه‌بگیران می‌تواند دستخوش تغییر شود.

زمان واریز یارانه نقدی دی ماه اعلام شد.

به‌زودی یارانه نقدی مرحله ۱۵۵ مربوط به دی‌ماه ۱۴۰۲ به حساب کلیه سرپرستان خانوار مشمول دریافت یارانه واریز خواهد شد. در صورتیکه سرپرستان خانوار جزو دهک‌های اول تا سوم هستند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و در صورتیکه جزو دهک‌های چهارم تا نهم قرار دارند، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر به حساب آنان واریز می‌شود.

یارانه نقدی ۱۹ دی‌ماه واریز خواهد شد و از ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۲۰ دی‌ماه قابل برداشت است. چنانچه سرپرستان خانوار از کالابرگ الکترونیکی استفاده نکرده باشند رقم کامل یارانه برای ایشان قابل برداشت است و در صورت استفاده به همان میزان از یارانه خانوار کسر گردیده و باقی مانده مبلغ به حساب سرپرست خانوار واریز می شود.

در صورتیکه سرپرستان خانوار پیش از این نسبت به دریافت تسهیلات قرض الحسنه ۱۰ میلیون ریالی دوم کرونا اقدام نموده‌اند، باقی مانده اقساط این تسهیلات از مبلغ واریزی به حساب آنان کسر خواهد شد.

جزییات تامین منابع یارانه نقدی در سال ۱۴۰۳

عسکری، مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها به تازگی در مصاحبه‌ای کار اصلی سازمان هدفمندسازی یارانه ها را در دو بخش اعلام کردند که یکی تامین منابع در قالب بودجه حاصل از فروش فراورده های نفتی، گاز طبیعی و صادرات مشتقات نفتی و بخش دیگر پرداخت یارانه ها که شامل یارانه نقدی و معیشتی به ۷۸ میلیون نفر و بر اساس دهک‌بندی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که ماهانه رقمی در حدود ۲۶ هزار میلیارد تومان است. همچنین پرداخت ۳۷۰۰ میلیارد تومان به مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی و پرداخت یارانه نان و دارو از محل بودجه است.

رییس هیات مدیره سازمان هدفمندسازی یارانه ها در پاسخ به سوالی در خصوص لزوم اختصاص بودجه برای هدفمند کردن یارانه ها خاطر نشان کردند که منابع قانون هدفمند کردن یارانه ها که از سال ۱۳۸۹ اجرایی شد هر سال در قالب بودجه های سالانه به این سازمان تخصیص یافته است.

ایشان در ادامه تاکید کردند که سازمان هدفمندسازی یارانه ها مجری تصمیمات دولت و مجلس در این خصوص است و اگر در ادامه ی مسیر تصمیم بر حذف خانوارهای پردرآمد یا افزایش یارانه ی دهک های پایین جامعه باشد، پس از دهک‌بندی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قابل اجراست.

پس از پخش گزارشی در خصوص اصلاح سیاست ارز ترجیحی، عسکری ترجیح عقلایی پرداخت یارانه را بر واریز آن به صورت نقدی و دادن اختیار مصرف به خانوارها دانست که باعث پیشگیری از انحراف در توزیع ارز ترجیحی می گردد.

نماینده مردم سرپل ذهاب، قصر شیرین وگیلانغرب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لایحه ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی، گفت: مردمان مناطق مرزی می توانند از قانون کوله بری استفاده کنند و ماهیانه هر کدام از سرپرستان خانوار حدود ۲ میلیون تومان در قالب تخفیف سود بازرگانی بهره مند می شوند.

شهریار حیدری در رابطه با اصلاح لایحه «ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی» گفت: در ابتدای شروع به کار مجلس طرحی دادیم که ۶۵ نفر از نمایندگان آن را برای اجرای کوله بری در مناطق مرزی و استان‌های مرزنشین، امضا کردند اما به موازات این طرح، دولت لایحه ای داد که این لایحه و طرح با هم ادغام شد و نهایتا طی جلساتی که در کمیسیون امنیت ملی و مسوولین و همچنین مقامات اجرایی و دولتی برگزار شد، دو فوریت آن به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها