خواص انگشتر دعای شرف الشمس و حرز امام جواد: باطل کردن سحر قوی

کد خبر: 1042392
خواص انگشتر دعای شرف الشمس و حرز امام جواد: باطل کردن سحر قوی

امروزه اکثریت جوامع به وجود سحر و جادو و چشم زخم اعتقاد دارند و گاها در بعضی موارد پیدا کردن روش هایی برای باطل کردن سحر و جادو و پیدا کردن دعای باطل کردن سحر قوی تبدیل به یک دغدغه برای افراد شده است. چشم زخم در زمان های گذشته نیز وجود داشته و در اسلام نیز به آن اشاره شده است. استفاده از بعضی ابزار ها مانند فلزات و سنگ ها و همچنین برخی دعاها رواج داشته است. در دین اسلام نیز برخی از دعاها و حرز هایی وجود دارد که توسط علما و بسیاری از ائمه اطهار توصیه شده است و حتی برخی از آن ها مانند انگشتر شرف شمس (انگشتر عقیق زرد با دعای شرف الشمس) و انگشتر حرز امام جواد علاوه‌بر باطل کردن سحر و جادو سبب افزایش خیر در زندگی و زیاد شدن رزق و رزوی خواهند شد. دعای شرف الشمس که بر روی سنگ عقیق حکاکی می شود و همچنین دعای حرز امام جواد (ع) بهترین و شناخته شده‌ترین دعاها می‌باشند که برای باطل کردن سحر و جادو و همچنین زیاد شدن رزق و روزی بسیار مفید هستند. این دعاها توسط بسیاری از علما و بزرگان دین توصیه شده‌اند که در ادامه این مقاله به بررسی این دو دعای شریف خواهیم پرداخت.

خواص انگشتر دعای شرف الشمس و حرز امام جواد: باطل کردن سحر قوی

دعای شرف الشمس

برخلاف اکثریت مردم که باور دارند شرف شمس یک نوع سنگ است اما دعای شرف الشمس یک دعا منسوب به حضرت علی (ع) می‌باشد که بر روی سنگ عقیق زرد حکاکی می‌شود و نوشتن آن نیز آداب خاصی دارد. گفته می‌شود که دعای شرف الشمس از 13 حرف از نام های خدا است که شامل 4 حرف از تورات و 4 حرف از انجیل و 5 حرف از قران کریم می‌باشد. اما نوشتن این اسامی با حروف رمزی خاصی صورت می‌گیرد. طبق دستورات و آداب این دعا اگر بر روی سنگ عقیق زرد و با رعایت آداب حکاکی شود می توان نهایت استفاده از خواص انگشتر شرف شمس را برد و سبب زیاد شدن رزق و روزی و باطل کردن سحر و جادو خواهد شد. برای مطالعه جزئیات بیشتر، معنی و متن فارسی دعای شرف الشمس به لینک داده شده مراجعه نمایید.

خواص شرف الشمس

سنگ عقیق خواص بسیاری دارد و مخصوصا وقتی که بر آن دعای شرف الشمس حکاکی شود نمی‌توان خواص آن را در چند جمله بیان کرد. در مورد خواص انگشتر شرف شمس روایات و احادیث بسیاری از ائمه و معصومین بیان شده است. دفع فقر، دفع چشم زخم، حرز بودن، حفاظت اموال، زیاد شدن رزق و روزی، دفع بیماری و ... از مهم ترین خواص شرف الشمس است ولی باید امید اول همه ما خدا و اهل بیت باشد و درکنار آنها این دعاها نیز می توانند کمک کننده باشند.

پیامبر اکرم (ص) هم در مورد استفاده از انگشتر عقیق فرموده‌اند: هر کس که یکی ازعقیق ‌های سرخ و زرد و سفید را در دست داشته باشد جز خیر و نیکی و فراخی روزی و سلامتی ازجمیع بلا‌ها چیز دیگر نخواهد دید و از شر حاکمان ظالم و از هر چه آدمی از آن می‌ترسد و خوف می‌‌کند در امان خواهد ماند.

مرحوم شیخ بهائی در کتاب سرّ المستتر در مورد خواص شرف الشمس این دعای باطل کردن سحر قوی و زیاد شدن رزق و روزی فرموده‌اند که دعای شرف الشمس را باید در روز ۱۹ حمل که مطابق با روز ۱۹ فروردین است، در ساعاتی خاص بر عقیق زرد حکاکی کرد و در صورت عدم دسترسی به سنگ عقیق زرد میتوان برروی کاغذ زردی با آدابی خاص نوشته شود و با خود حمل نماید.

در نوشته‌های قدیمی مثل "السحاب اللئالی" نوشته سید عبدالله بوشهری درباره خواص شرف الشمس گفته شده‌است که دعای شرف الشمس از علوم غریبه است و در دفع فقر و زیاد شدن رزق و روزی و بیماری ها و حفظ صاحب آن از گزند جانوران و ایمنی از حوادث و کسب عزت و بزرگی بسیار موثر است

از امام موسی کاظم (ع) درمورد خواص استفاده از انگشتر عقیق زرد نقل گردیده است که در دست کردن انگشتر عقیق زرد رنگ موجب آسانی کار خواهد شد.

امام علی (ع) نیز درمورد خواص استفاده از انگشتر عقیق می فرمایند: دو رکعت خواندن نماز با انگشتر عقیق بهتر است از هزار رکعت بدون انگشتر عقیق.

خواص انگشتر دعای شرف الشمس و حرز امام جواد: باطل کردن سحر قوی

به طور کلی زیاد شدن رزق و روزی و دفع کردن چشم زخم و بسیاری از بیماری ‌‌ها و برآورده شدن حاجات و دفع اندوه و کارگشایی و آسان شدن کارها از مهم ترین خواص دعا و انگشتر شرف شمس می‌باشد.  برای مطالعه بیشتر درباره خواص شرف الشمس این حرز شریف کلیک کنید.

حرز امام جواد قویترین دعای باطل کردن سحر و جادو

حرز امام جواد (ع) نیز مانند دعای شرف الشمس یک دعای باطل کردن سحر قوی می‌باشد که بسیار شناخته شده و معروف است. این دعا توسط بسیاری از علما و بزرگان دین توصیه شده است و از سالیان گذشته تا به امروز استفاده از این دعا جهت باطل کردن سحر و جادو رواج بسیاری داشته است. این دعاها از امامان و ائمه بجا مانده است. هرکدام از امامان دارای حرز مخصوص به خود بوده‌اند و از این دعا به عنوان یک محافظت کننده قوی در برابر بلایا و خطرها استفاده میکردند.

خواص انگشتر دعای شرف الشمس و حرز امام جواد: باطل کردن سحر قوی

خواص انگشتر حرز امام جواد (ع)

همان طور که گفته شد معروف ترین و شناخته شده ترین دعای باطل کردن سحر قوی دعای حرز امام جواد (ع) می باشد. با توجه به روایات و احادیث بجا مانده از امامان و بزرگان دین می‌توان به این نتیجه رسید که این دعا علاوه بر اینکه در باطل کردن سحر و جادو بسیار مفید و کاربردی است جهت از بین بردن چشم زخم و حسادت که امروزه برای اکثر مردم به یک معضل جدی تبدیل شده است بسیار موثر و تاثیر گذار است.

امام جواد (ع) درمورد خواص این دعا می فرمایند که خودت را به این دعا حرز کن که اهل زمین علیه تو حمله کنند، از ایشان به تو بدی نرسد و از همه آن ها درامان باشی.

یکی دیگر از مهم ترین خواص دعای حرز امام جواد و استفاده از انگشتر حرز امام جواد همچون انگشتر شرف شمس از بین بردن چشم زخم می باشد. امام صادق (ع) در این مورد فرموده اند: اگر فهمیدن دلیل مرگ مردم برای شما ممکن بود و علت مرگ ها را می فهمیدید برای شما آشکار می‌شد که علت اکثریت مرگها چشم زخم می‌باشد. همچنین پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرموده‌اند که چشم زخم قادر است که مرد را در قبر قرار دهد و شتر را در دیگ.

آیت الله بهجت نیز تاکید ویژه ای بر حرز امام جواد داشته اند و در مورد باطل کردن سحر و جادو توسط این دعا می فرمایند: به همراه داشتن دعای حرز امام جواد (ع) به جهت جلوگیری از چشم زخم یا باطل کردن سحر و جادو مفید و تاثیر گذار می‌باشد و به همراه داشتن آن می تواند تا حد زیادی از شما در برابر بلایا و حوادث محافظت کند.

آیت الله مجلسی فرموده اند: باطل کردن سحر و جادو به وسیله عوذات (دعاهای نقل شده از اهل بیت عصمت) و آیات قرآن کریم و امید به خداوند امکان پذیر می شود.

خواص انگشتر دعای شرف الشمس و حرز امام جواد: باطل کردن سحر قوی

استفاده همزمان از انگشتر حرز امام جواد (ع) که روی آن نگین های عقیق یا فیروزه هم داشته باشد نور علی نور خواهد بود و باعث بهره‌مندی چند جانبه خواهد شد. برای مشاهده قیمت و خرید انگشتر حرز امام جواد زنانه و مردانه اصل که دارای نگین های ارزشمند دیگر نیز هستند کلیک کنید.

آداب حکاکی و نگهداری انگشتر شرف شمس

حروفی که بر روی انگشتر شرف شمس حکاکی می‌شود به صورت رمز گونه می‌باشد، بنابراین لازم نیست که هنگام استفاده از انگشتر شرف شمس دائما وضو داشته باشید. حکاکی و نگهداری انگشتر شرف شمس نیز آداب خاصی دارد و باید سعی کرد تا تماما رعایت شود تا بتوان بهترین نتیجه را از خواص شرف الشمس گرفت. برای مثال حکاکی این دعای باطل کردن سحر قوی باید در روز 19 فروردین هر سال و در ساعاتی خاص انجام گیرد که زمان دقیق آن از تقویم های نجومی استخراج می‌شود. کسی که درحال حکاکی این دعا هست باید فردی معتقد و متدین باشد، قبل از حکاکی دعای شرف الشمس وضو و طهارت داشته باشد و حروف رمزی را به صورت صحیح بنویسد.

خواص انگشتر دعای شرف الشمس و حرز امام جواد: باطل کردن سحر قوی

برای خرید انگشتر شرف شمس با تنوع بالا و اطمینان خاطر از حکاکی دقیق مطابق آداب و در ساعات مخصوص می‌توانید به وب سایت شرف آنلاین مراجعه بفرمایید.  برای مشاهده قیمت و خرید انگشتر شرف شمس اصل مردانه و زنانه کلیک کنید.

آداب استفاده از انگشتر حرز امام جواد (دعای باطل کردن سحر و جادو)

انگشتر حرز امام جواد (ع) و استفاده از آن آداب خاصی دارد و مانند دیگر دعاها باید آداب آن تماما رعایت شود تا بتوان بهترین نتیجه را گرفت. توصیه شده است که این دعا بر روی پوست آهو و توسط فردی مسلمان و با ایمان نوشته شود. گفته شده است که در هنگام نوشتن این دعای باطل کردن سحر قوی باید از جوهر و قلم ساخت مسلمان استفاده شود. در بعضی از اوقات دیده میشود که این دعا بر روی یک پارچه و یا کاغذ نیز حکاکی می شود اما حالت توصیه شده این است که این دعا بر روی پوست آهو نوشته شود.

هنگام نوشتن این دعای باطل کردن سحر و جادو توجه داشته باشید که در روز قمر در عقرب نباشد و بهتر است که در ساعات سعد و مبارک نوشته شود همچنین، نیازی به نوشتن اعراب کلمات نیست. این دعا اسامی و نام های متبرکی دارد و بهتر است که بدون وضو به آن دست نزنید.

استفاده از این دعا به صورت گردنبند و انگشتر حرز امام جواد مشکلی ندارد و می توان از خواص این دعا بهره‌مند شد. دقت داشته باشید که اگر میخواهید که از خواص این دعا به طور کامل بهره مند شوید باید آداب آن را به طور کامل رعایت کنید و همیشه همراه خود داشته باشید و اگر که هر تعداد از افراد اعضای خانواده و یا دوستان دچار مشکل شده اند باید برای هرکدام به صورت جداگانه گردنبند، بازوبند و انگشتر حرز امام جواد تهیه شود و مورد استفاده قرار گیرد.

دیگر دعاهای باطل کردن سحر و جادو و زیاد شدن رزق و روزی

به جز این انگشتر دعای شرف الشمس و انگشتر حرز امام جواد، احراز مخصوص به باطل کردن سحر و جادو و زیاد شدن رزق و روزی برخی از سنگ ها نیز وجود دارد که در روایات و احادیث در مورد خواص آنها بسیار گفته شده‌است و در امر باطل کردن سحر و جادو و افزایش رزق و روزی بسیار مفید و تاثیر گذار هستند. به طور مثال سنگ عقیق یکی از سنگهای پرخاصیت و باارزش است که جهت در امان ماندن از بلایا و حوادث و دفع فقر و چشم زخم بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. سنگهایی همچون فیروزه نیز جهت دور کردن چشم زخم و باطل کردن سحر و جادو بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. زبرجد و زمرد نیز در افزایش رزق روزی براساس روایات تاثیر بسزایی دارند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها