دادگاه تجدیدنظر علیه ترامپ رای داد

کد خبر: 1205235

دادگاه تجدیدنظر نیویورک، حکم صادر شده علیه دونالد ترامپ درباره فعالیت‌های تجاری وی را تایید کرد.

دادگاه تجدیدنظر علیه ترامپ رای داد

دادگاه تجدیدنظر نیویورک، حکم صادر شده علیه دونالد ترامپ درباره فعالیت‌های تجاری وی را تایید کرد.

دادگاه تجدیدنظر نیویورک، حکم صادر شده علیه دونالد ترامپ درباره خودداری وی از توجه به احضاریه دادستان کل نیویورک درباره فعالیت های تجاری اش را تایید کرد.

براساس این گزارش، دادگاه تجدیدنظر منهتن در نیویورک اعلام کرد لتیتا جیمز دادستان کل نیویورک، مدارکی روشن و متقاعدکننده ارائه داده که پاسخ دونالد ترامپ به احضاریه اول دسامبر 2021، ناکافی بوده است.

این دادگاه افزود: ترامپ ادعا کرده که تحقیق جامعی برای پرده برداشتن از اسناد مربوط به دارایی هایش انجام نشده ولی هیچ توضیحی درباره اینکه چه اقداماتی انجام داده تا ثابت کند هیچ مقداری از درآمدهایش مفقود یا کنار گذاشته نشده، ارائه نکرده است.

این دادگاه تاکید کرد قاضی آرتور انگوون که پرونده را در دادگاه منهتن بررسی کرده بود، با استفاده از قدرت اختیار خود، جریمه روزانه 10 هزار دلاری را تا زمان تبعیت از احضاریه برای ترامپ صادر کرد. ترامپ بعدا مبلغ 110 هزار دلار را به عنوان جریمه پرداخت کرد.

جیمز دادستان کل نیویورک اظهار کرد تصمیم دادگاه تجدیدنظر در تایید حکم ترامپ پیامی روشن است که هرگونه نقض سیستم قضایی، تبعاتی دارد.

دادستان کل، دونالد ترامپ و سه فرزند ارشدش و سازمان ترامپ را در ماه سپتامبر به جرم انجام یک برنامه بلند مدت برای دستکاری و تقلب در ارزش دارایی هایشان و تقلب مالیاتی، به پرداخت 250 میلیون دلار محکوم کرد.

این در حالی است که ترامپ ضمن رد این اتهام و هرگونه اتهام مالی دیگر، همه آنها را با انگیزه سیاسی و با هدف خدشه وارد کردن بر اعتبار و شهرتش دانست.

در همین حال ترامپ در 15 نوامبر سال 2022، در ویلای شخصی خود در فلوریدا و با حضور شمار زیادی از خبرنگاران، از حضور رسمی خود در انتخابات ریاست جمهوری 2024 خبر داد.

گفتنی است حدود یک ماه پیش دادستان نیویورک، با متهم کردن سازمان ترامپ به فرار مالیاتی، آن را به پرداخت جریمه 1/6 میلیون دلاری محکوم کرد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها