هشدار «علی‌اف» به ارمنستان در نخستین روز از سال 2024

کد خبر: 1265643

رئیس جمهور جمهوری آذربایجان روز دوشنبه باردیگر خطاب به رهبری ارمنستان گفت که با اقدامات نابجا باعث ناراحتی و خشم باکو نشود.

 هشدار «علی‌اف» به ارمنستان در نخستین روز از سال 2024

رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در نخستین روز از سال ۲۰۲۴  به رهبری ارمنستان هشدار داد و گفت که باکو به مسیر خود ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری «آذرتاج» «الهام علی اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در اولین روز سال ۲۰۲۴ گفت: « رهبری ارمنستان باید از درس‌های تاریخی نتیجه‌گیری درستی بگیرد و به گونه‌ای رفتار کند که ما را خشمیگن نکند.»

وی در حالی این اظهارات را بیان کرد که یک مقام ارشد جمهوری آذربایجان اخیرا  گفت که هیچ مانع جدی برای انعقاد پیمان صلح با ارمنستان وجود ندارد.

«حکمت حاجی اف» دستیار «الهام علی اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان، به شبکه خبری «تی‌آرتی» گفت که تماس‌های «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان و علی اف، در جریان اجلاس کشورهای مستقل مشترک المنافع در  شهر «سن پترزبورگ» در روسیه «سازنده» بوده است.

این دو کشور همسایه پس از دو جنگ خونین بر سر منطقه قره باغ کوهستانی مدتی است که باب گفت‌وگو را باز کرده‌اند.

حاجی اف گفت:«طرف آذربایجانی این ملاقات را یک مشارکت سازنده برای پیشبرد صلح بین دو کشور می‌داند.»

این مقام ارشد باکو افزود که کشورش خواهان پیشبرد روند صلح است و هیچ مانع جدی برای این کار نمی‌بیند.

حاجی اف بدون اشاره به زمان بندی احتمالی مذاکرات گفت: «ما مانع جدی دیگری برای امضای معاهده صلح بین دو کشور نمی‌بینیم.»

علی‌اف همچنین ادامه داد: «معیارهای دوگانه امروزه در غرب فراگیر شده است. مردم جمهوری آذربایجان به خوبی از این موضوع آگاه هستند و درعین حال به خوبی می‌دانند که با وجود همه فشارها، تهدیدها و اتهامات بی اساس، آنچه را که درست می‌دانیم، انجام خواهیم داد.»/فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها