روسیه ادعای تازه ارمنستان را رد کرد

کد خبر: 1277644

وزارت خارجه روسیه روز چهارشنبه ادعای تازه نخست وزیر ارمنستان در خصوص تشویق مردم برای کودتا علیه دولت ارمنستان را رد کرد.

روسیه ادعای تازه ارمنستان را رد کرد

«ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در نشست هفتگی خود گفت: «ادعای "نیکول پاشینیان" نخست وزیر ارمنستان مبنی بر درخواست روسیه از مردم این کشور برای کودتا، هیچ مبنایی ندارد.»به گزارش خبرگزاری «ترند نیوز» این دیپلمات روس گفت:«مقامات روسیه هرگز حتی اشاره‌ای به سرنگونی مقامات منتخب قانونی نداشته اند. علاوه بر این، ما رویکرد مشابهی را در رابطه با مقام‌های کنونی و قبلی ارمنستان ابراز می‌کنیم.»

ارمنستان اخیرا تلاش‌هایی برای نزدیک شدن به غرب داشته است. برخی گزارش‌های حاکیست که این کشور در پی پیوستن به ائتلاف ناتو به رهبری آمریکاست. اقدامی که تحلیلگران هشدار داده‌اند به نفوذ بیشترغرب در منطقه منجر می‌شود.زاخاروا در خاتمه افزود: «روسیه روابط رسمی با ارمنستان دارد.»«میخائیل گالوزین» معاون وزارت امور خارجه روسیه  اخیرا اظهار داشت که مشکلات موجود در روابط مسکو با ارمنستان قابل برطرف شدن است و روابط  روسیه با ارمنستان توسعه خواهد یافت. این دیپلمات روس گفت که مشکلات کنونی روسیه و ارمنستان را می‌توان برطرف کرد. به گفته وی، هنوز فرصت برای بهبود روابط بین  دو کشور وجود دارد.این دو کشور در زمینه خرید‌های تسلیحاتی و استقرار نظامیان روسیه در مرز با جمهوری آذربایجان مشکل دارند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها