واکنش کنعانی به هم نوایی صدراعظم آلمان با صهیونیست‌ها

کد خبر: 1211089

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به هم نوایی صدراعظم آلمان با صهیونیست‌ها، گفت: جای تعجب است که مسؤولان آلمانی برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران با سنگین‌ترین نظارت‌های آژانس را تهدید معرفی می‌کنند، اما از تهدیدات زرادخانه گسترده تسلیحات اتمی رژیم صهیونیستی برای منطقه و جهان، سخنی نمی‌گویند!

 واکنش کنعانی به هم نوایی صدراعظم آلمان با صهیونیست‌ها

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (جمعه) ۲۶ اسفند ماه به اظهارات ضد ایرانی «اولاف شولتز»صدراعظم آلمان در دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

وی در این باره گفت: ادعای تلاش جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای و تهدید بودن این امر برای دیگران، تکرار همنوایی‌هایی مکرر مقامات آلمان با رژیم صهیونیستی است.

بنیامین نتانیاهو در سفر به آلمان با صدراعظم این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه یادآور شد: جای تعجب است که مسؤولان آلمانی برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران با سنگین‌ترین نظارت‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را تهدید معرفی می‌کنند، اما از تهدیدات زرادخانه گسترده تسلیحات اتمی رژیم جعلی، اشغالگر و ضدحقوق بین‌الملل صهیونیستی برای منطقه و جهان، سخنی نمی‌گویند!

کنعانی خاطرنشان کرد:کشورهای مستقل و افکار عمومی جهان از این گونه مواضع و رفتارهای مبتنی بر استانداردهای دوگانه به ستوه آمده و روز به روز در این جمع‌بندی راسخ‌تر می‌شوند که تا چه اندازه ادعاها و اتهامات برخی دولت‌های غربی علیه جمهوری اسلامی ایران ریاکارانه و نامعتبر است.

سخنگوی وزارت امور خارجه دهم بهمن ماه نیز به مواضع مداخله جویانه و گزافه گویی «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان در سفرش به آرژانتین واکنش نشان داد و با بیان اینکه صدراعظم آلمان در سمت اشتباه تاریخ ایستاده، به برآمدن افراطی گری و جاه طلبی در آلمان اشاره کرد که چیزی جز ترویج خشونت و نفرت پراکنی نیست.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها