دریادار سیاری: آمریکا جرأت اقدام نظامی علیه ایران را ندارد

کد خبر: 1259314

رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش با تاکید بر اینکه آمریکا جرأت اقدام نظامی علیه ایران را ندارد، گفت: ارتش هیچ‌گاه اجازه ‌تجاوز را نمی‌دهد.

دریادار سیاری: آمریکا جرأت اقدام نظامی علیه ایران را ندارد

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در آیین رونمایی از مستند "دریادل" در شیراز اظهار داشت: پیش از عملیات طوفان‌الاقصی مسئله فلسطین در آستانه فراموشی یا تبدیل شدن به مسئله‌ای متعارف در خاورمیانه بود اما پس از آن به صدر موضوعات جهان آمد؛ پس از این عملیات موضوع محاصره 16 غزه به عنوان یک زندان سرباز به مسئله مهم جهان تبدیل شد و مورد توجه قرار گرفت.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش افزود: پیش از این برخی کشورها مانند بحرین مراکش و عربستان به دنبال برقراری ارتباط با رژیم صهیونیستی و اجرای "پیمان ابراهیم" بودند اما پس از جنگ اخیر و جنایات رژیم غاصب، این ارتباطات به محاق رفت؛  پس از حمله طوفان الاقصی، هیمنه رژیم صهیونیستی شکست و بیش از گذشته ناکارآمدی دیوار وگنبد آهنین آنها نمودار شد.

وی با بیان اینکه پیش از این حماس به عنوان گروهکی تروریستی معرفی کرده بودند اما جایگاه امروز آن سبب شده تا در حالی که رژیم صهیونیستی به دنبال نابودی آن بود، اکنون با آن سرمیز مذاکره بنشیند، تصریح کرد: دولت نتانیاهو که پیش از حمله حماس نیز فاقد وجاهت داخلی بود اکنون به شدت در موضع ضعف قرار گرفته و احتمال محاکمه آن نیز وجود دارد.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش ادامه داد: رژیم صهیونیستی پیش از عملیات طوفان‌الاقصی نیروهای خود را تا منطقه قفقاز آورده بود اما پس از درگیری در این جنگ نیروهای خود را بازگردانده است. کریدور تجاری که آمریکا پیشنهاد برقراری آن را در هند مطرح کرد امروز و پس از حمله طوفان الاقصی به طور کامل به محاق رفته است.

سیاری عنوان کرد: امروز پس از طوفان‌الاقصی و جنایات رژیم صهیونیستی، افکار عمومی حامی مردم فلسطین شده و آزادی اسرای فلسطینی نیز یکی دیگر از پیروزی ‌های طوفان الاقصی است.پس از این عملیات نیروهای مقاومت در یمن، سوریه و عراق نیز فعال شدند.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش در پاسخ به این سئوال که چرا ایران اسلامی باید قدرتمند و دارای قدرتی در تراز انقلاب اسلامی باشد، توضیح داد: موقعیت کشور ایران به گونه‌ای است که همواره علیه آن تهدید وجود داشته و در آینده نیز تداوم خواهد داشت.نخست اینکه ایران در نقشه‌های ژئوپولتیک به عنوان چهار راه دنیا شناخته می‌شود و موقعیت ویژه‌ای دارد چنانکه در زمان جنگ جهانی دوم با وجود اعلام بی طرفی اما به اشغال درآمد.البته این موقعیت بد نیست بلکه ظرفیتی است که باید با قدرتمندشدن از آن استفاده کنیم.

دریادار سیاری ادامه داد: 70 درصد از انرژی نفت و گاز جهان در "بیضی انرژی" واقع شده که از روسیه تا خلیج فارس گسترده و ایران دقیقا در میانه این بیضی قرار دارد، با توجه به اینکه هنوز زمان زیادی تا جایگزینی سوخت های فسیلی نیاز است، ایران همواره مورد تهدید و طمع قرار دارد.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش سومین دلیل برای اهمیت قدرتمند شدن ایران را آرمان‌های انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: انقلاب اسلامی از ابتدا ضداستکبار بوده و آمریکا از زمان اخراج از ایران تا کنون به شیوره‌های ترور، جنگ، تهدید و تحریم علیه ایران دست به اقدام زده بگونه ای که ایران 17 هزار شهید ترور دارد.

وی افزود: انقلاب اسلامی منجر به شکست هیمنه استکبار جهانی در دنیا شد و تا ایران ضد استکبار است، دست از اقدام علیه آن بر نمی دارند.هدف از ایجاد این همه پایگاه هوایی و دریایی آمریکا در منطقه، ایران است و اگر تا کنون دست به اقدامی نزده‌اند برای این است که جرات آن را ندارند و تجربه دفاع مقدس به آنها نشان داده است که مردم ایران مانند دیگر نقاط دنیا نیستند که اجازه تجاوز به کشورشان را بدهند.

وی اظهار کرد: این شرایط ضرورت قدرتمند شدن ایران را نشان می‌دهد و البته باید برای آینده برنامه داشت چرا که تهدیدات آینده با تکیه بر فناوری، جنگ شناختی و ترکیبی است.باید امنیت داخلی و مرزهای کشور را حفظ کرد چرا که شور و هیجان زندگی مردم در سایه امنیت داخل و مرزهای کشور است و در غیر این صورت هرچه ساخته‌ایم این از بین می رود.امروز ایران به قدرتی در تراز انقلاب اسلامی رسیده که بازدارنده است اما نباید به این جایگاه بسنده کنیم.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش با اشاره به برخی از کمبودهای ایران در هشت سال دفاع مقدس، گفت: در حالی که در جنگ تحمیلی ایران برای تامین قطعات با مشکلاتی مواجه بود تا جایی که گلوله توپ جیره بندی شد، امروز در همه عرصه ها توان تولید دارد و اکنون در پدافند هوایی بیش از 16 سامانه مدرن تولید شده است.اگر روزی قطعه نداشتیم امروز هواپیما می‌سازیم و اگر پهپاد به ما داده نمی‌شد، امروز برای ممانعت از صادرات پهپاد از ایران تلاش می‌کنند.

وی اضاقه کرد: امروز ایران توان بالایی در عرصه تولید موشک، زیردریایی، ابزار جنگ الکترونیک و سایبر و دیگر تجهیزات زمینی، ناوشکن و هوایی دارد.به فرموده رهبر معظم انقلاب باید اردوی راهیان پیشرفت برای جوانان و دانشجویان ترتیب داده شود تا از توانمندی‌های کشور آگاه شوند.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش ضمن تبریک روزی نیروی دریایی بیان کرد: به فرمرده رهبر انقلاب چنین روزی باید روز فداکاری نامگذاری شود و از شهدا یاد کنیم./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها