سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با «فردا»:

با شکل‌گیری رقابت اصولگرایی-اصلاح‌طلبی، اصولگرایان فهرست واحد می‌دهند

کد خبر: 1264411

فعال سیاسی گفت: اگر لیست های متعدد از جریان اصولگرا بیرون بیاید شاید آن جوش و خروش در جامعه برای مشارکت در انتخابات به ویژه در کلانشهرها اتفاق نیفتد.

با شکل‌گیری رقابت اصولگرایی-اصلاح‌طلبی، اصولگرایان فهرست واحد می‌دهند

گروه سیاست سایت فردا: آرایش سیاسی انتخابات مجلس هنوز قطعی و نهایی نشده است و گروه های مختلف منتظر اعلام اسامی تأییدصلاحیت شدگان هستند. در این میان برخی معتقدند که رقابت حداقل دو لیست در جریان اصولگرایی حتمی به نظر می رسد اما در مقابل کسانی هستند که می گویند «احتمال زیاد همچون دوره گذشته اصولگرایان در شب های پایانی منتهی به انتخابات به لیست واحد می رسند».

حسین سبحانی نیا در گفت‌وگو با خبرنگار فردا درباره آرایش انتخاباتی گروه های اصولگرایی گفت: تا این مرحله همه گروه ها دنبال شناخت نامزدهای مطلوب خود بودند و حالا منتظرند نیمه دی ماه فهرست تأییدصلاحیت ها اعلام و براساس آن لیست های انتخاباتی بسته شود.

وی با بیان اینکه هنوز آثاری از ائتلاف انتخاباتی در جریان دو سیاسی اصلی کشور دیده نمی شود، افزود: در جریان اصولگرا شورای وحدت، شورای ائتلاف، جبهه پایداری، شریان  رزما هر کدام فعلا دنبال لیست خودشان هستند؛ در جریان اصلاحات و اعتدال نیز وضعیت به همین شکل است.

این فعال سیاسی یادآور شد: اگر رقابت انتخابات اصولگرایی-اصلاح‌طلبی شود، اصولگرایان همچون دوره گذشته به سمت ارائه لیست واحد خواهند رفت چون آن دوره نیز تا روز آخر فهرست های متنوعی در جریان اصولگرا وجود داشتند اما روز آخر پایداری از رویکرد ساز مخالف زدن عقب کشید و مثل همه گروه ها به سمت ائتلاف واحد با سرلیستی محمدباقر قالیباف حرکت کرد؛ این دوره هم امکان شکل گیری چنین ائتلاف وجود دارد. در این صورت رقابت اصولگرایی-اصلاح طلبی می شود.

سبحانی نیا با اشاره به تبعات پراکندگی لیست های اصولگرایی در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر لیست های متعدد از جریان اصولگرا بیرون بیاید شاید آن جوش و خروش در جامعه برای مشارکت در انتخابات به ویژه در کلانشهرها اتفاق نیفتد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها