جایزه جهانی عکاسی برای بابک تفرشی

کد خبر: 1182575

بابک تفرشی، عکاس شهیر علمی و فضایی ایرانی موفق به کسب جایزه بخش عکاسی علمی انجمن عکاسی سلطنتی بریتانیا شد.

جایزه جهانی عکاسی برای بابک تفرشی

انجمن سلطنتی عکاسی بریتانیا که معمولاً به عنوان انجمن عکاسی سلطنتی(RPS) شناخته می‌شود، یکی از قدیمی‌ترین انجمن‌های عکاسی جهان است. این انجمن در سال ۱۸۵۳ در لندن به عنوان انجمن عکاسی لندن با هدف ترویج هنر و علم عکاسی تأسیس شد و در سال ۱۸۵۳ از ملکه ویکتوریا و شاهزاده آلبرت حمایت سلطنتی دریافت کرد.

جوایز انجمن عکاسی سلطنتی بریتانیا(RPS) طولانی‌ترین و معتبرترین جوایز عکاسی جهان هستند و اکنون در صد و چهل و چهارمین سال برگزاری این رویداد، جوایز آن به افرادی که در زمینه تصویر ثابت و متحرک کار می‌کنند، تعلق گرفت و در این میان نام «بابک تفرشی»، عکاس ایرانی به عنوان برنده بخش عکاسی علمی اعلام شده است.

جوایز این انجمن، دستاوردهای مهم در عکاسی را ارج می‌نهند و استعدادهای جدید و نوظهور را به نمایش می‌گذارند و کمک‌های قابل توجه اعضای انجمن عکاسی سلطنتی را شامل می‌شوند.

دریافت‌کنندگان جوایز امسال تحت عنوان RPS ۲۰۲۲ داستان‌های قابل‌ توجهی را روایت می‌کنند و کار آنها گواهی بر قدرت عکاسی در الهام‌بخشی، ارتقا، برانگیختن تغییر و ایجاد رفاه شخصی، اجتماعی و فرهنگی است.

جوایز این انجمن در ۱۷ دسته شامل ژانرها و کاربردهای مختلف عکاسی از جمله عکاسی علمی است. البته این دسته‌بندی همچنان در حال تکامل است تا روش‌های جدید مشاهده، ثبت وقایع و اشتراک‌گذاری عکاسی را منعکس کنند.

همانطور که گفته شد، تفرشی اکنون با عکس زیر با نام دره مرگ (Death Valley) توسط انجمن عکاسی سلطنتی، برنده جایزه ۲۰۲۲ بخش عکاسی علمی شده است.

بابک تفرشی

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها