زندان رجایی‌شهر تخلیه و تعطیل شد

کد خبر: 1236852

با تکمیل جابجایی زندانیان حاضر در زندان رجایی‌شهر کرج، این زندان معروف ایران، کاملاً تخلیه و تعطیل شد.

زندان رجایی‌شهر تخلیه و تعطیل شد

در راستای اجرای مصوبات سفر مورخ ۱۷ فروردین سال جاری حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‎ای رئیس قوه قضائیه به استان البرز مبنی بر انتقال زندان رجایی شهر، با توجه به انجام مقدمات از سوی سازمان زندان‌های کشور و هماهنگی‌های صورت گرفته در این استان، تا روز سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۲ حدود نیمی از زندانیان تخلیه شده بود و تا حال امروز شنبه ۱۴ مرداد تمامی زندانیان ندامتگاه رجایی شهر به ندامتگاه قزلحصار منتقل شدند و این زندان تعطیل شد.

پس از انتقال و خروج زندانیان از این ندامتگاه، در حال حاضر زندان رجایی شهر که در یکی از بهترین نقاط استان البرز قرار دارد از زندانی تخلیه و تعطیل شده است.

با انتقال زندانیان از رجایی شهر، مرحله بعد جهت انتقال کامل زندان رجایی شهر، پیگیری‌ها و اقدامات از سوی سازمان زندان‌‎ها جهت حصول توافق نهایی با استانداری البرز در حال انجام است.

گفتنی است؛ یکی از تاکید رئیس قوه قضائیه در دوره تحول و تعالی دستگاه قضا، انتقال زندان‌‌ها از مراکز شهر‌ها به حاشیه و بیرون از محیط شهری است.

بهمن‌ماه سال ۱۴۰۰ رئیس قوه قضائیه در جریال سفر به استان خراسان رضوی از زندان مرکزی مشهد بازدید و دستور داد که روند انتقال این زندان به خارج از شهر هر چه سریع‌تر اجرایی شود که با اقدامات سازمان زندان‌ها این کار در حال انجام است.

انجام این اقدام به منظور رفاه حال و آسایش شهروندان و دور بودن محیط زندان از فضای جامعه است که مقدمات ابتدایی آن برای برخی از زندان‌‌ها از قبیل زندان‎های مرکزی شهرستان‎های مشهد، زنجان، تبریز، کرمانشاه، یزد، بیجار در استان کردستان فراهم شده است و در این رابطه مسئولان قضایی در حال اتخاذ تدابیر برای انتقال این زندان‌‌ها به خارج از محیط شهری هستند.

امام جمعه چهارباغ: امیدواریم انتقال زندانیان رجایی‌شهر به قزلحصار موقت باشد

تخلیه زندانیان رجایی‌شهر و انتقال آن‌ها به زندان قزلحصار کرج در حالی صورت گرفته است که برخی مسئولان و شهروندان قزلحصار از این انتقال و احتمال دائمی بودن آن ابراز نگرانی کرده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه شهرستان چهارباغ روز گذشته در خطبه‌های نماز جمعه نیز با اشاره به انتقال زندانیان زندان رجایی‌شهر گفت: با توجه به اینکه انتقال زندان‌های کرج از جمله قزلحصار و رجایی‌شهر مطالبه مردم و مصوبه هیئت دولت است، این انتقال باید هرچه زودتر انجام شود.

‌وی با اشاره به انتقال زندان رجایی‌شهر افزود: تعطیلی زندان رجایی شهر اقدام خوبی بود، اما انتقال جمع زیادی از زندانیان رجایی‌شهر به زندان قزلحصار موجب نگرانی مردم منطقه شده است و امیدواریم این اقدام یک اقدام موقت باشد.

‌امام جمعه شهرستان چهارباغ تاکید کرد: انتقال زندان قزلحصار نیز طبق مصوبه هیئت دولت خواسته جدی مردم استان است.

 

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

سایر رسانه ها