آمریکا به دیپلمات های روس روادید نداد

کد خبر: 1209073

بنا به اعلام وزارت خارجه روسیه، دولت آمریکا با نقض قوانین دیپلماتیک از صدور روادید برای شماری از دیپلمات های این کشور خودداری کرده است.

آمریکا به دیپلمات های روس روادید نداد

بنا به اعلام وزارت خارجه روسیه، دولت آمریکا با نقض قوانین دیپلماتیک از صدور روادید برای شماری از دیپلمات های این کشور خودداری کرده است.

به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه از اقدام آمریکا در خصوص محدود کردن صدور روادید برای نمایندگان این کشور انتقاد کرد.

وزارت خارجه روسیه امروز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا از صدور روادید برای شماری از نمایندگان روسیه در نشست اطلاعات و فناوری سازمان ملل خودداری کرد.

یک مقام هیئت دیپلمات‌های روسیه که قصد شرکت در این نشست سازمان ملل را داشتند، نیز این خبر را تائید کرد و گفت که آمریکا از صدور روادید برای دیپلمات‌های روس امتناع کرده است.

این اقدام آمریکا که در مغایرت با قوانین دیپلماتیک است و سوءاستفاده آمریکا از میزبانی سازمان ملل به عنوان یک نهاد بین المللی است، تازگی ندارد و از ابتدای جنگ اوکراین به اشکال مختلف در خصوص اتباع روسیه اجرا شده است.

پس از شکست اوکراین، آمریکا زلنسکی را رها می کند

یک افسر بازنشسته ارتش آمریکا می گوید این کشور می داند که اوکراین نمی تواند پیروز نبرد با روسیه شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک مقام بازنشسته ارتش آمریکا می‌گوید در صورت شکست اوکراین در نبرد با روسیه، واشنگتن به این کشور پشت خواهد کرد.

«داگلاس مک گرگور» مشاور سابق رئیس پنتاگون در اظهاراتی اعلام کرد که پس از شکست اوکراین در نبرد با روسیه، آمریکا در اولین گام «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین و تیم وی را رها خواهد کرد و سعی خواهد کرد تا تمام جنایاتی را که در این کشور رخ داده، را به دست فراموشی بسپارد.

این مقام سابق پنتاگون تاکید کرد که بلافاصله پس از شکست نیروهای ارتش اوکراین در مقابل روسیه، آمریکا زلنسکی را ترک خواهد کرد.

مک گرگور همچنین تاکید کرد که اوکراین نمی‌تواند پیروز نبرد با روسیه شود.

این مقام سابق پنتاگون یادآور شد که آمریکایی‌ها همان کاری را که پس از جنگ ویتنام انجام داده‌اند این بار در اوکراین تکرارخواهند کرد.

مک گرگور با یادآوری خاطرات جنگ ویتنام گفت: ما بقیه تجهیزات را که به نظر بی فایده بود، در دریای چین جنوبی انداختیم، با کشتی از آنجا دور شدیم و هیچکس دیگری آن جنگ را به خاطر ندارد.

این افسرسابق آمریکا، با اشاره به جنگ افروزی‌های کشورش در دنیا یادآور شد که آمریکایی‌ها حافظه بسیار موقتی دارند و به راحتی می‌توانند اوکراین را به فراموشی سپرده و به سراغ اخبار دیگر بروند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها