جنگ خیابانی در تل‌آویو 100 مجروح به جا گذاشت

کد خبر: 1242315

شهرک‌نشینان اریتره‌ای مخالفِ نظام حاکم کشورشان در اعتراض به حمایت پلیس رژیم صهیونیستی از دولت مستقر اریتره، با نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی درگیر شدند.

جنگ خیابانی در تل‌آویو 100 مجروح به جا گذاشت

به دنبال درگیری شدید شهرک‌نشینان اریتره‌ای با نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی در تل‌آویو ده‌ها نفر مجروح شدند.

وبگاه فلسطینی «سما» به نقل از منابع صهیونیستی گزارش داد در پی این درگیری‌ دست‌کم ۷۵ نفر مجروح شده‌اند که حال ۶ نفر از آن‌ها وخیم گزارش شده است. با این حال، وبگاه «خدشوت هشیتخ» شمار مجروحان را دست‌کم ۱۰۰ نفر اعلام کرد.

وبگاه «روسیا الیوم» نیز به نقل از خبرنگار خود در فلسطین اشغالی گزارش داد شهرک‌نشینان اریتره‌ای شیشه ده‌‌ها مغازه را شکسته‌ و دست‌کم ۲۷ نیروی پلیس رژیم صهیونیستی در این درگیری‌ زخمی شده‌اند.

این درگیری مقابل سفارت اریتره در تل‌آویو آغاز شد و نیروهای پلیس برای متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان از گلوله جنگی و شلیک تیرهوایی مکرر استفاده کردند.

این ماجرا از آنجا آغاز شد که عده‌ای از شهرک‌نشینان اریتره‌ای مخالف نظام حاکم کشورشان در اعتراض به مراسمی که سفارت اریتره در خیابان «یاد هاروتز» تل‌آویو برگزار کرده بود، به خیابان‌ها آمدند.

لحظاتی بعد این تظاهرات به درگیری شدید با نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی کشیده شد و تظاهرات‌کنندگان با سنگ، چوب و کیسه‌های زباله به نیروهای صهیونیست حمله کردند.

تظاهرات‌کنندگان پس از عبور از موانع پلیس شیشه ساختمان‌ها و خودروها بخصوص خودروهای پلیس در خیابان یاد هاروتز را شکستند و وسایل یک باشگاه را به آتش کشیدند.

تظاهرات‌کنندگان خشمگین تاکید داشتند که رژیم صهیونیستی با بستن ورودی‌های خیابان یاد هاروتز از «دیکتاتور اریتره» حمایت می‌کنند./فارس

دستور نتانیاهو برای اعزام نیروهای پرشمار به تل‌آویو

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دستور به اعزام نیروهای گسترده برای بازگرداندن نظم در تل‌آویو داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، در پی آشوب و ناآرامی‌ها در تل‌آویو که طی امروز (شنبه) رخ داده و طی آن ۱۴۰ تن زخمی شدند، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دستور داد که تعداد زیادی نیرو برای بازگرداندن نظم به تل‌آویو اعزام شوند.

دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد که نتانیاهو اطلاعات جدید را از وزیر امنیت داخلی و کمیسر پلیس درخصوص ناآرامی‌ها دریافت کرد و دستور به اتخاذ تدابیر لازم جهت بازگرداندن نظم را داد.

از سوی دیگر، شهرداری تل آویو از ساکنان خواست تا زمان پایان تظاهرات، در خانه‌هایشان بمانند.

امروز درگیری‌های شدیدی میان نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی و صدها تن از پناهجویان اریتره‌ای در تل آویو به وقوع پیوست.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها