نظر عارف درباره احتمال کاندیداتوری

کد خبر: 1052558

رئیس بنیاد امید ایرانیان در مورد کاندیداتوری‌اش در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: در حال بررسی شرایط توسط کمیته‌ها هستیم و روی موضوعات کار می‌کنیم.

گروه سیاست سایت فردا - محمدرضا عارف یکی از کاندیداهای احتمالی جریان اصلاحات است که در هفته‌های اخیر مدام خبر ساز شده است. به خصوص بعد از آنکه به نهاد جدید اصلاح‌طلبان دعوت نشد و  گفتند که دلیلش تصمیم‌گیری شخصی او برای کاندیداتوری در انتخابات بوده است!

گمانه کاندیداتوری عارف به صورت مستقل از همانجا قوت گرفت و بسیاری از چهره های سیاسی اصلاح طلب نیز با اشاره به ضعف‌های عارف در امر رای‌آوری و ظرفیت مورد اجماع قرار گرفتن، به وی توصیه کردند که از این کار بپرهیزد.

با این حال عارف انگار همچنان اصرار دارد که شانس خود را آزموده و وارد این کارزار شود. همین است که در پاسخ به پرسشی در این رابطه به «مهر» می‌گوید: «در حال بررسی شرایط توسط کمیته‌ها هستیم و روی موضوعات کار می‌کنیم.»

او در مورد علت عدم حضورش در جلسات نهاد اجماع‌ساز جدید نیز گفته است: شورای اجماع‌ساز ۱۵ نفر عضو حقیقی دارد که با مکانیزم خاصی از احزاب مختلف انتخاب شده‌اند، من در هیچ حزبی نیستم که بخواهم به نمایندگی از حزب در جلسات شرکت کنم و لذا جز آن ۱۵ نفر هم نیستم.

عارف فعالیت شورای مشورتی خود را پابرجا دانسته و می‌گوید: از سال ۸۶ که بنیاد امید ایرانیان را راه‌اندازی کردیم، این بنیاد به عنوان یک نهاد تشکیلات راهبردی مشغول به کار است که البته فعالیت حزبی ندارد. شورای مشورتی همواره فعالیت داشته و این بنیاد در همه انتخابات‌ها در موضوعات راهبردی و تشویق مردم به مشارکت فعال بوده است.

رئیس بنیاد امید ایرانیان بر حضور جدی در انتخابات ریاست‌جمهوری و شورای شهر ۱۴۰۰ تاکید کرده و افزوده است: من به همه جریان‌ها، به ویژه اصلاح‌طلبان توصیه جدی بر حضور فعال در انتخابات را دارم. شورای شهر دستاورد جریان اصلاحات است و دموکراسی از شوراها شروع می‌شود. اهمیت انتخابات شوراها کمتر از ریاست‌جمهوری نیست. همچنین در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری هم مثل همه جریان‌ها تمام توان خود را می‌گذاریم تا یک انتخابات پرشور با مشارکت حداکثری برگزار شود.

وی در مورد کاندیداتوری‌اش در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، گفته است: در حال بررسی هستیم و در کمیته راهبردی کار می‌کنیم. من هیچ‌وقت شانه از زیر مسئولیت خالی نکرده‌ام، هیچ‌وقت هم برای پذیرش مسئولیت پیش‌قدم نشده‌ام. روند پیش رو شرایط حضور من در انتخابات را مشخص خواهد کرد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت