پاسخ مهاجرانی به ظریف

کد خبر: 1225532

فعال سیاسی اصلاح طلب نوشت: آرمان مهمترین امکانات یک ملت است و تلاش بسیارى به لحاط نظرى و تبلیغات صورت مى گیرد که آرمان را به عنوان آرزوى خیال اندیشانه تحریف کند.

پاسخ مهاجرانی به ظریف

«فردا نیوز» - سید عطاءالله مهاجرانی فعال سیاسی و عضو هیات موسس حزب کارگزاران سازندگی که سالهاست در لندن به سر می‌برد، در صفحه شخصی خود، مطالبی را در پاسخ به یادداشت اخیر محمدجواد ظریف وزیر خارجه دولت روحانی نوشت. ظریف در آن یادداشت آرمان‌ها را با وجود امکانات اندک دست نیافتنی توصیف کرده بود. 

مهاجرانی در این یادداشت تحت عنوان  «آرزوها و توانایى ها» نوشته است: انقلاب اسلامى بر اساس آرمان امام خمینى محقق شد. در نهضت ١٥ خرداد بسیارى از خواص امام را ملامت مىکردند که گوشت با گلوله چه نسبتى دارد؟امام گفت: من سینه برهنه ام را براى سرنیزه هاى شما آماده کرده ام. 

وی تاکید کرد: آرمان امام و نه آرزوى خام اندیشانه در ٢٢بهمن پیروزشد. 

وزیر اسبق ارشاد اسلامی نوشت: در جنگ تحمیلى روشن بود که امکانات ایران آنهم در ابتداى انقلاب. بعد از کودتاى نوژه و آسیب به نیروى هوایى و هماهنگى ناتو و ورشو و سیل دلارهاى نفتى ، مى بایست ایران تسلیم مى شد. ملتى با آرمان دفاع از انقلاب و نظام و ایران به رهبرى امام خمینى به صحنه آمد و آرمان پیروز شد.

وی تاکید کرد: در حمله اسرائیل به لبنان در تابستان ١٦ سال پیش، امکانات اسرائیل با حمایت آمریکا و صهیونیسم جهانى و برخى کشورهاى عربى براى حذف حزب الله لبنان، نسبتى با امکانات حزب الله نداشت. مجاهدان و رزمندگان حزب الله در سمت آرمان ایستادند و پیروز شدند. بعید است که دیگر اسرائیل حمله کند!

مهاجرانی بیان داشت: آمریکا و اسرائیل و برخى کشورهاى منطقه از جمله ترکیه و عربستان طرح تجزیه سوریه و عراق و آشوب در لبنان و خلع سلاح حزب الله را داشتند. مى خواستند خاورمیانه جدیدى بسازند. پرچم آرمان مقاومت بود و ستاره مقاومت قاسم سلیمانى، آرمان پیروز شد. 

این فعال سیاسی تصریح کرد: آرمان مهمترین امکانات یک ملت است! تلاش بسیارى به لحاط نظرى و تبلیغات صورت مى گیرد که آرمان را به عنوان آرزوى خیال اندیشانه تحریف کند. و شعله امید و توانستن را در ملت ما و ملت هاى منطقه خاموش کند. امریکا با امکاناتش قاسم سلیمانى و ابو مهدى را شهید کرد. اما عین الاسد پاسخ مقاومت و آرمان بود.

مهاجرانی افزود: اگر آرمان و ایمان و امید را که نتایجش را در تاریخ انقلاب اسلامى در ایران و منطقه دیده ایم، به عنوان مهمترین دارایى و امکانات یک ملت تلقى کنیم. دچار دوگانه آرزو و امکانات نمى شویم. آرمان غیر از آرزوست و خود رکن امکانات است. و اعدوا لهم مااستطعتم من قوه، آرمان همان قدرت است.

 

۱

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها